şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4 mayıs çarşamba gecesi baykuş'ta sahne alacak inanılmaz caz insanları.

  facebook grubundan alıntı:

  baykuş sahnesi 4 mayıs çarşamba akşamı önemli bir müzisyeni, yavuz akyazıcı'yı, ağırlıyor.

  yavuz akyazıcı new york'ta bulunan new school jazz academy - jazz performance bölümünden mezun oldu. burada john coltrane’in basçısı reggie workman, jim hall, billy harper, buster williams, vic juris gibi hocaların özel öğrencisi oldu. üniversite eğitimi esnasında mike stern, wayne krantz gibi isimlerin de sahne aldığı 55 bar’da çalmaya başladı.

  birdland, knitting factory, auggie’s gibi dünyaca ünlü caz kulüplerinde, matt wilson (charlie haden liberation band), eric person (ben harper, dave holland quintet), joe fonda (kenny baron, anthony braxton), kevin burke (wynton marsallis orchestra) gibi isimlerle konserler verdi.

  17 senelik new york müzik hayatından sonra 2006 da türkiye`ye döndü. son çıkan volcano-gamzelim albümü, müzik çevrelerinde büyük beğeni topladı.

  yavuz akyazıcı project, caz standardlarının doğuş konseptini, teoman’ın 17’sinden hande yener’in romeo’suna kadar son yılların akıllarda kalmış popüler şarkılarını caz müziğine uyarlayarak devam ettiriyor.

  gitar: yavuz akyazıcı
  vokal: ece göksu
  saksofon: yahya dai
  bas: baran say
  davul: derin bayhan
 • ilk olarak elime su kayitlari gecti; sebnem ferah'in bu ask fazla sana'sina yapilan. http://www.youtube.com/watch?v=yfjzemxidqs

  cok eglenceliye benziyor. bir bakmali tum albume.
 • turkish standards vol 1 albümünün tamamı şuradan dinlenebilir. henüz hepsini dinleyebilmiş değilim ama dinlediğim kadarıyla pek keyifli, pek leziz bir albüm olmuş.
 • aşmış bir grup insan. başta yavuz akyazıcı olmak üzere hiçbirinin yeteneği küçümsenecek seviyede değil. türkiye'de caz müziğin sevilmesi için bundan daha iyi bir yol bilmiyorum yani sevilen şarkıları uyarlamak. çok iyi olmuş çok güzel olmuş.

  zaten uzun süredir stalker kimliğime bürünüp takip ettiğim sevgili kontrbas sanatçısı* acaba sana aşık olmama izin verir misin diyerek hemen olaya girmeyi kendimi borç bilirim. **
 • çok güzel müzik yapıyorlar, parça seçimleri de güzel ama kendi şarkılarını da yapsalar onları da dinlesek daha da güzel olacak sanki.
 • alkol alımının üstüne dinlendiğinde cennetteymişsin gibi bi hava yaratıyor bünyede, bi farklı hissediyorsun dinlerken.. gayet güzel şeyler yapan insanlar..

  http://www.youtube.com/watch?v=ufqsd0vbqug
 • son zamanlarda popüler türk parçalarını yeniden uyarlayarak güzel caz coverlarına çeviren kaliteli bir grup olup teoman ile jam session yapmışlıkları da vardır.
  güzel de bir performans klipleri internette dönmeye başladı: bu aşk sana fazla.
 • turkish standards vol 1 albümünü daha yeni dinleyebildiğim mükemmel türk caz grubu.
  aynı zamanda türkiyede caz müzik çok kalitesiz hacu diye gezinen insanların kesinlikle dinlemesi gereken gruptur kendileri
 • neyin çalındığına nasıl çalındığı da eklediğinde böyle tatlı oluyormuş dedirten pek güzel caz procekti. vol 2-3-4-5... gelsin devamı...
 • hakkında bu kadar entry görünce şaşırdım. hakkında bişeyler yazmaya değicek ender müzik olaylarından. dinlemeye doyulmuyo eğlenceli, keyifli. yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim kendi adıma.