şükela:  tümü | bugün
 • gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısı yavuz alatan 27 kasım 1962 yılında istanbul’da doğdu. ankara üniversitesi dil tarih ve coğrafya fakültesi tarih bölümünden mezun oldu. çocukluk yıllarını istanbul’da geçirdikten sonra 1974 yılında ankara’ya göç etti.

  bu grinin tonlarıyla bezenmiş şehre göç, 1984 yılında akün sinemasının perdesinde oynayan under fire isimli filmle birleşince; içindeki gazetecilik-foto muhabirliği isteğini iyice körükleyerek, çelik objektifiyle olan zamanı belgeleme yolculuğunun başlamasına neden oldu. hürriyet, belde, the new anatolian, gazete port gibi çeşitli gazetelerde çalıştı. şimdilerde sözcü gazetesi için çalışmaktadır.

  yurt içi ve yurt dışı birçok haber ve görüntüye imzasını atan yavuz alatan zamanı belgeleyen, karanlığa ışığı hapseden, gitmediğimiz uzakların fotoğraflarını yıllar içerisinde birer birer sergilemeye ve kitaplaştırmaya başladı. bu yolculuk 25 sergi, 4 kitapla ve hazırlanacak olan daha niceleri ile devam etmektedir.

  şahsi web sayfası
 • ankara sokaklarında karşılaşabileceğiniz en güzel insanlardan biri, üreten, paylaşan karakteriyle sevdirir kendini.
  yüzünden gülücükler eksik olmasın.
 • iyi bir foto muhabiridir.

  gezi direnişi sırasında gaz kapsülüyle belinden yaralanmak üzereyken, onu hiç yanından ayırmadığı bel çantası korumuştur.

  şaşılacak şekilde, yeni tanıştığı insanlara ve sevdiklerine, çantasında ufacık bir hediyesi mutlaka bulunur. ömrünüz boyunca saklarsınız.

  küba aşığıdır, havana anıları meşhurdur. oturup saatlerce dinlersiniz. hoşsohbet bir gazetecidir.

  özellikle sergilerine gitmeniz lazım. takipteyiz.