şükela:  tümü | bugün
 • sanatçımız yavuz bingöl daha önce de israil'in filistin zulmüne değinmiş ve "zalimin karşısına çıkmaya tereddüt etmedim" dediği bir mektup yazarak cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'a göndermişti. mektupta yavuz bingöl'ün tayyip erdoğan in yazdığı türkü de yer almıştı.

  pir sultan abdal felsfesinden devraldığı sazını her zaman haksızlığa, adaletsizliğe karşı kullanan, sanatçı ve halk ozanı kimliğiyle anadolu coğrafyasında yaşayan herkesin gönlünde taht kuran, yenilikçi ve alçakgönüllü türkü üstadımız yavuz bingöl'ün son projesi.
  ünlü sanatçı yavuz bingöl, yeni bir proje için kolları sıvadı. yakın zamanda hayata geçen enstrümansız okul kalmasın adlı okullara enstrüman sağlamayı ve müzik odası yaptırmayı amaçladığı projesiyle dikkat çeken bingöl, 'türküler birleştirir. 'müzik iyileştirir' sloganıyla şehit çocuklarından oluşan bir halk müziği korosu kurmayı hedefliyor.
  yavuz bingöl, tamamen şehit çocuklarından oluşan halk müziği korosu kurmak için kolları sıvadı. “genelkurmay başkanı’mıza fikrimden bahsettim, o da çok heyecanlandı” diyen bingöl; koronun konserler vereceğini, elde edilen gelirin de yine şehit ailelerine bağışlanacağını belirtti.
  kaynak: sabah gazetesi magazin servisi
 • şehitleri kendi aralarında bölecekler mi? güneydoğu/kıbrıs/kore gazi-şehitleri ile 15 temmuz şehit-gazileri eşit sayılacak mı?

  başka sorum yok hakim bey.

  t: yavuz bingöl'ün projesi.