şükela:  tümü | bugün
 • pişkin, laf cambazı, arsız, utanmasız insanların hiçbir şeyden sorumluluk hissetmeyebilecekleri ve yüzleri kızarmadan rahatlıkla diskur çekebilecekleri mihverinde, suçsuz insanı bile suçlu gösterebileceklerinin paralel anlamlarına vesile olabilebien sözegelim.
 • batırdıkları ve kayıtlarını yok ettikleri bankayı devlet batırdı havası yaratıp, mevduat sahiplerinin paralarını alamamasının sorumluluğunu devlete yıkan uzan grubu için söylenebilecek özlü söz
 • gerçek bir hikâyeden alıntı :
  "kahramanlarımız evlerine geldiklerinde oldukça şık takım elbiseli bi zat kapılarıyla oynamaktadır.koridorda şu diyalog geçer.
  evsahibi-nolyu laggn?
  hırsız (ev sahibinin karısına donerek)-kocan evdeyse beni niye cagirdin?
  olay sonunda hırsız yavas yavas gider.bosanma davaları acılır.adam zar zor ikna olur. böyle bir şeydir.
 • bastırır da, ayağına değil. bu hırsız arkadaşımız, olayı yanlış anlamış: http://www.milliyet.com.tr/…/08/25/son/sontur04.asp
 • fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi'nden men edilmesi sonrası "bu oyunda yokuz" diyen fenerlilere yakışan atasözü.

  amına koyim siz kalın, diğer 17 takım düşsün.
 • güzel bir atasözümüzdür, işte bir örnek, gerçek bir olaydan alıntıdır:

  --- spoiler ---
  ülkenin başbakanı seçim kampanyası boyunca terör örgütüyle görüştüklerini söyleyenleri "alçak", "şerefsiz", "müfteri" ilan eder. "gerekirse hükümet değil ama devlet görüş'ebilir' " der. sonra ortaya bir ses kaydı çıkar, ses kaydı terör örgütü ile bazı kişiler arasındadır. bu kişilerden biri kendisini "başbakanlık müsteşar yardımcısı ve başbakanın özel temsilcisi" diye tanıtmaktadır. toplantının başbakanın "bizim terör örgütüyle görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir", "biz olsaydık terör örgütü liderini asardık"dediği seçim kampanyaları döneminde yapıldığı aşikardır çünkü örgütten "seçime kadar" eylemde bulunmaması rica edilmektedir. bu kayıtlar ortaya çıkınca muhalefet çok da sert olmayan çıkışlarla olayın gizlenmesini eleştirir. iktidar çevrelerinden gelen yanıt bu atasözümüze örnek teşkil eder: "biz zaten devletin görüş'tüğünü' söylemiştik, bunlar hükümet ile devleti bile karıştırıyorlar, üç koyun bile gütmemişler, devleti nasıl idare edecekler?".
  --- spoiler ---
 • 14ayımı kabusa çeviren, ailemin canımdan olmamam için; beni 4ay evde hapis etmelerine sebep olan peşimdeki takıntılı aşık; şiddet, tehdit, küfür, hakaret ve şantajdan ibaret ilk duruşmamıza gelmediği için 5sene ertelemeli 8ay hapis cezası aldığını bir hafta sonra öğrenip; mesaj yazdı... "ne gerke vardı şimdi buna"