şükela:  tümü | bugün
 • yeni dışişleri bakan yardımcısı. faruk kaymakçı ve sedat önal ile birlikte bugün atanan 3 dışişleri bakan yardımcısından birisidir.
 • şöyle bir özgeçmişe sahiptir:

  01.01.1985 ünye doğumlu olan yavuz selim kıran, anafarta ilkokulu’nun ardından ortaokul ve lise öğrenimini ünye anadolu lisesi’nde tamamladıktan sonra orta doğu teknik üniversitesi(odtü) uluslararası ilişkiler bölümü’nü kazanarak eğitimine ankara’da devam etti. bölümünü 1 yıl erken şekilde şeref derecesiyle bitiren kıran, bu süre zarfında farklı sertifika ve eğitim programlarına katıldı. yavuz selim kıran, lisans eğitiminin hemen ardından başbakanlık basın ve halkla ilişkiler müşavirliğine atanarak cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın başbakanlığı döneminde konuşmalarını hazırlayan ekibin içerisinde yer aldı. daha sonra avrupa birliği genel sekreterliği genel sekreterlik müşavirliği, avrupa birliği bakanlığı bakanlık müşavirliği, tübitak başkan danışmanlığı, tüsside yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan yavuz selim kıran, dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu ile birlikte uzun yıllar devam eden birlikteliğini dışişleri bakanı başdanışmanlığı ile sürdürdü. yavuz selim kıran 2008 yılında abd dışişleri bakanlığı tarafından düzenlenen geleceğin liderleri eğitim programına seçildi. temmuz 2008-nisan 2009 arasında bosch vakfı sponsorluğunda transfuse derneği ve avrupa koleji tarafından düzenlenen liderlik geliştirme programı’na seçilen tek türk katılımcı oldu. kıran, 2012 yılında harvard üniversitesi tarafından düzenlenen “güneydoğu avrupa’da liderlik programı’nın da katılımcıları arasında yer aldı. iyi derecede ingilizce bilen kıran, evli ve 1 çocuk babasıdır.
 • " lisans eğitiminin hemen ardından başbakanlık basın ve halkla ilişkiler müşavirliğine atanarak " dan sonrasını okumadım.

  görevinde başarılar.
 • torpilin vücut bulmuş hali.

  rte'nin 'vicdan, dürüstlük, kul hakkından kaçınma' temalı konuşmalarını da hazırlayan ekipten olması, mevcut konumuna cuk oturmasını sağlamıştır.
 • kim ne derse desin bulunduğu makama hakkı ile gelen kişi.
 • dışişleri adabına uymayan kirli sakal modası başlatmış. habire üç dört günlük traşla gezip duruyor etrafta. takım elbiseyi de çıkar, pijamayla dolaş birader. daha rahat edersin.
 • lisans egitiminden sonra basbakanliga atanmasi ilginc, kpss yok muydu yav ? ya yds ?

  haaa torpil var :)
 • koronavirüs ile mücadelede mutad kurumlararası koordinasyon toplantısı gerçekleştirmişler. bir bakayım dedim ne konuşmuşlar. bir şey bulamadım. sadece kendi fotoğraflarını eklemiş. keşke konuyla ilgili de bilgi verseydi.

  ayrıca kirli sakallı diplomat ilk defa görüyorum.

  kaynak
 • twitter da bir videoya denk geldim. dısisleri bakan yardimcisi diye yorum yapmis biri. dalga geciyor sandim, gercekten boyle bir bakan yardimcisi varmis. kravat yok, 5 gunluk sakal, ne oldugu belli olmayan bir masa, arkada kurtlarvadisi gibi bir kabartma dunya haritasi, iki tane bayrak. tabi ki ataturk resmi yok. ses ve video kaydı da berbat.

  simdi sen bunu gotur mesela danimarka ya da ne bileyim brezilya disislerindeki izlet, diyecekleri sey belli. adamcagiz bilmiyor ki, görünüş diplomatin uniformasıdir. bildigin akp li belediye baskan yardimcisi gibi geziyor iste.

  eger hepsi boyleyse bizim diplomatlari kimse ciddiye almaz.

  edit: eskiden reisin metinlerini yaziyormus. tamam vefali olalim da, yabancilarin goremeyecegi bir yere koyun, mesela aile sosyal politikalar bakan yardimcisi olsun, neden disisleri bakanligi?