şükela:  tümü | bugün
 • ikinci abdülhamit'in torunu şehzade abdülhamid kayıhan osmanoğlu'nun şeyh nazım kıbrısi'yi ziyaretinde şeyhin türkiye cumhuriyeti'nden emaneti alması yönünde cesaretlendirdiği 1989 doğumlu şehzade. şehzade selim kurtlar vadisi galasına katılarak bu yolda ilk sağlam adımını atmıştır.

  http://www.youtube.com/watch?v=xyucxsvaxeg
 • ellerini önünde kavuşturmuş süklüm püklüm.
  vah vah bu hakikaten torunsa osmanlının(!) düştüğü durumlara bak..
 • yıllardır özvatanına giremeyen bir ailenin ferdi filan değildir,
  osmanoğlu ailesi bu raddeye inene kadar cühelanın haberi olmadı tabii istanbul'da (ve adana'da filan vs..) kaç yıldır yaşıyor bu aile..
  mabadından bilgilenen cahilin yemek istemesi makul bir adam da olabilir görünüşü itibariyle,
  kim karışır..
 • şeyh nazım kıbrısi'nin halifeliği alması için cesaretlendirdiği kişi değildir.

  hatta şeyh nazım kıbrısi'nin sözettiği selim hanedan'dan bile değildir. bir yavuz selim osmanoğlu var ve gerçek; http://tarihvemedeniyet.org/…n-osmanoglu-ailesi.jpg

  şeyh nazım kıbrısi'nin videodaki konuştuğu kayıhan osmanoğlu'da hanedandan lakin şeyhin resmini gösterdiği kişi bu; http://vimeo.com/15304233 bu çakma elemanın osmanoğulları ile alakası yok, zaten kayıhan osmanoğlu'da tanımıyor, fransa'da yaşayan aynı isimli kişi bu değil, kısa boylu, kel falan diyor.

  kıbrıslı şeyhi kafalayanlar için; (bkz: yeni osmanlılar saltanat derneği)
 • tarihin arka odası'ndan sonra denk gelmedim bir konuşmasına.. babasının (bkz: orhan osmanoğlu) hali, tavrı değişti o programdan sonra.. babası aklı başında, dengeli ve mütevazı gelmişti ama etek öpücüler sağ olsun artık yüksekten uçuyor..

  yalnız bu çocukta -aslında bunu söylemek için bir kez daha dinlemek lazım ama yine de yazacağım- ciddi bir kalite ve lider havası var. akıllı ve barışçı gelmişti bana o programda..

  akp'ye saydırıyorum ama solcu falan değilim, sağcı da değilim. ortanın solu işte.. ve yeni liderin ortadan ya da ortanın sağından gelmesi gerektiğini düşünüyorum. bu akp diktasına karşı konumlanacak lider sol görüşlü olamaz çünkü halk tercih etmez. sağ cenah da hep etek öpücü, hep etek öpücü.. hatta bunun amcası da akp sevdalısı..

  her neyse, ben oy vermem herhalde ama sağın makul, sağduyulu ve barışçı lideri bu çocuk olabilir. biri üzerine yatırım yapabilir. yatırıma da gerek yok. ben osmanlı torunuyum, diye ortaya çıksa yeter.. ha akp çıkarttırmaz ama yine de denemekte fayda var..

  soldan lider çıkmaz. rte'nin karşısında aklı başında, orta sağdan bir lider çıkmalı.. o da bu çocuk bence.

  sağlı sollu kötüleyebilirsiniz şimdi :)

  not : bu da face profili.. inceledim.. vizyon geniş. benden oy alır..

  https://www.facebook.com/…1680145952&type=1&theater
 • ingiltere'de okuyor (veya okumuş).

  abdulhamid'in tapulu malı musul ve kerkük'e çöken, osmanlı'yı yıkan ingiltere'de.

  konu kilit.