şükela:  tümü | bugün
 • bu yıl, yani 2016 yazında icra edilen üçüncüsü muazzam geçmiş mini rock festivali.
  etkinliğe 3-5 gün kala mekan değişikliği yapıldı, üstelik uniq istanbul oldu diye üzülmüştük ama, neyse ki vw arena gibi bir kutunun yerine yanındaki yeşilin çiçeğin böceğin içindeki açıkhava konser alanı seçilmiş.
  açıkçası, olaylardan korkup kaçan ve ülkeye gelmeyen müzisyenlerin, iptal olan konserlerin olduğu bir yazda, iptal gibi kolay yolu bir seçmeyip layıkıyla organizasyonu gerçekleştirmiş olanları kutlarım.
  mekan, konserler, ses, ışık, kitle vs hemen hepsi muazzamdı. ilk girişte yaş gurubu küçük bir kaç gruba rastlayınca "lan.." olduk ama ilerleyen vakitlerde; bu çocukların, şarkılara, eşiyle çocuğuyla gelen eski topraklarla birlikte eşlik ettiğini de görünce sevindik, gözlerimiz doldu hatta.
  yavuz çetin zaten bir fenomen iken, sahneye çıkan hemen herkesin ona sarılması, seslenmesi "hala güzel şeyler oluyor, olacak" hissini vermedi mi verdi. özlemişiz.

  yalnız organizatörlerin de, konserlere ve festivallere katılan insanlara yolunacak kaz gözüyle bakma düsturundan da vazgeçmesi gerektiğini düşünüyorum.
  yoksa o fiyatlarla yiyeceğini, içkisini yanında getiren ya da başka yollarla edinen ve sayıları hızla artan kitlelere alışmaları gerekecek.
 • bu sene (2016) üçüncüsü gerçekleştirilen festival.
  uniq açık hava sahnesinde, ağaçlar arasında, çimenlerin üzerinde nefis bir ses düzeniyle yapıldı. umuyorum hep böyle güzel yerlerde devam eder. böylesi bir festival için mekan çok güzeldi.
  her ne kadar ilki ve ikincisine göre katılımcı listesi görece daha kısa ve zayıf olsa da her şeye rağmen, bu zor, ohal günlerinde gerçekleştirilebilmiş olması çok güzel oldu.
  ancak herhalde herkes uyarılmış olmalı ki, sanki her şey süt limanmış gibi insanlar bir iki laf bile söylemeden 40'ar dakika açıp sahneden indiler. demek dehşet herkese sinmiş... "amacı olmayan metalciler" diye pankart açan gençler de cabası.
  the ringo jets, sahte rakı, gür akad, kurtalan ekspres ve özkan uğur başta olmak üzere katılanların hepsi olmasa da birçoğu kulaklarımızın pasını aldı. bazı sakillikler de vardı. ama olsun... her güzelin eksikleri de vardır.
  her şeye rağmen böyle bir festivale ihtiyaç vardı ve güzel oldu!
 • bu yıl (yani 2017) dördüncüsü gerçekleşecek mi diye merak ettiren festival.
 • 2016 yılında süper geçmiş olan festivaldir. yavuzcan burayı okur mu denk gelir mi bilmiyorum, hala tarih açıklamamış olmaları bana çok saçma geliyor, tarih açıklanması lazım .
 • sonunda tarihi belli olan çok güzel mini festivaldir.

  mekan geçen yılla aynı bilet 40 tl

  katılımcı listesi

  büyük ev ablukada
  flört
  moğollar
  bulutsuzluk özlemi
  kurtalan ekpres
  murat ilkan & metin türkcan (akustik)
  pentagram
  sahte rakı
  can gox
  palmiyeler
  eskiz
  yavuzcan çetin
  mosquito

  edit:

  sözlükteki az ilgi biraz üzmüştür. katılacak arkadaşlarımıza iyi eğlenceler diliyorum +2 ile oradayız ayrıca katılımcılar çok çok iyi tıpkı bir önceki yıl olduğu gibi (kıvılcım sen hariç:)
 • güzel kafamla bu sene de yerimi alacağım etkinlik.
 • bu yıl da mekanı uniq açıkhava olan festivaldir. 13 ağustos pazar günü 12.00 de başlayacaktır. kadro sağlam, heyecanla bekliyoruz.
 • +1 arkadaşımla orada olacağız. gelecekler yeşillendirsin biraları tokuştururuz.
 • 8 aylık bebeğimle gidip gidemeyeceğimi merak ettiğim fest. oğlum çekirdekten tanısın moğollar'ı, kurtalan ekspres'i, pentagram'ı istiyorum.