şükela:  tümü | bugün
  • yavuz cetin'in anisina yapilan yavuzfest17 13 agustos 2017 pazar gunu uniq istanbul'da yapilacaktir.

katilan muzisyenler:
    kurtalan express
    bulutsuzluk ozlemi
    mogollar
    murat ilkan & metin turkcan
    ve nicesi.

yavuz çetin wiki
    yavuz cetin youtube
    blue filmi
  • yarın gerçekleşecek olandır. gidiniz.
  • geçen sene çok güzel geçen festival. genellikle 30 yaş üstü eski rockerlar toplanıyor.
  • 13 ağustos 2017'de katıldığım festivaldir.

ilk başlarda aşırı sıcak ve aşırı sıkıcıydı. ama güneş gittikten sonra ve çıkan gruplar kaliteleştikten sonra sıkıcılık gitti. yerine coşku geldi. eğlence geldi.

bütün gruplar çok kısa kaldı. hepsinin tadı kulaklarımızda kaldı. büyük ev ablukada, pentagram, flört ve bulutsuzluk özlemi en iyi performans gösteren gruplardı.

can gox, sahte rakı the blues band, moğollar, yavuzcan çetin ve kurtalan ekspres ise iyi performans sergilediler ama çokta iyi değillerdi.

murat ilkan ve metin türkcan'ın akustik, ortak bir performansları vardı, lakin bu performans için iyiydi ya da kötüydü diyemeyeceğim çünkü çok farklı bir şeydi. ama güzeldi.

diğer çıkan grupları ise dinlemedim. gölgede, çimlere uzandım. iyi ki de dinlememişim. zaten şu palmiyeler denen grupta bok gibi. her yerde çıkıyorlar karşıma.
  • yavuzcan çatin'in müthiş bir ego sahibi olduğunu gördüğümüz festival.
    aynen şu cümleleri kullandı;
    -hayvan gibi çalıyorum gitarın hemen akordu kayıyor...
    -oyle iyi çaldım ki gitardan kan aktı...
    -blues aşkı yeeaahh yeuhh

babanın binde biriysen adam değilim. müzisyen olarak belki bir noktada olursun ama bence organizatör ol. bu festival işini iyi kotariyorsun.
  • dün katıldığım festivaldir.

kapıda enteresan güvenlik önlemleri var, kadın çantamdaki cipsi görüp ortalığı birbirine verdi ancak çantama bir daha bakmadı, yani çantamda onların dikkatini çekmek için cips taşıyıp içeriye silah falan sokabilirim, buradan bunu anladım.
    o değil de içeriye cips sokmamaları gerçekten beni benden aldı. birayı falan sokmazsın anlarım ama cips lan cips. içeride cips satıyorlar mı? hayır. organizasyon şirketi her kimse piyasadan silinmelerini temenni ediyorum.

çok kalabalık değildi, chill out, zeytinli, nilüfer gibi festivalleri de henüz çok katılımcısı yok iken deneyimlemiş benim için kalabalık olmaması bir etken değildi. yadırgamadım eğlendim.

keşke yalnızca sahte rakı değil, tüm gruplar yavuz çetinin en azından bir şarkısını coverlasalardı.

tuvaletler temizdi, tüm festivallerin böyle olması dileği ile.

içki çeşitliliği yoktu. bu üzücüydü biraz.

bunlar dışında gruplara göre naçizane performans değerlendirmelerim:

mosquito denen grup yeni bir grup sanıyorum, o yüzden sahne önünde tıngır mıngır uyudum. şarkı seçimleri yanlış olmuş biraz.

yavuzcan çetin kötüydü. kimsenin cesaret edemediğini buradan yazıyorum. yavuzcan üzgünüm ama babanın yeteneği sana geçmemiş. çok çok çok acılı bir yoldasın, ya çok çalışman ya da bu işi bırakman gerek. biri yüzünden bir başkasına saygı duymak sınırları olan bir eylem, o sınırı geçtiğinde sebebiyle saygı duyulduğun kişinin de imajını zedelemeye başlarsın. naçizane tavsiyemdir.

palmiyeler yanlış şarkı seçmişiniz hacı, niye spotify dinlenme oranlarından gidersiniz ki, sizi spotifyda dinleyen ben, konserinizde sıkıldım.

can gox performansı sırasında yemek yedim. ah bu arada organizasyon vejeteryan gıdalar bakımından da eksikti. jet bitedaki kel ama seksi arkadaş bana soğan halkalı veggy burger yapmayaydı aç kalmıştım. sağol kel ve seksi çocuk <3 her neyse can gox diyordum, kendisinin müziğine ısınamadığım için olumlu ya da olumsuz eleştiri yapamayacağım. belki de kaybedenler kulübü tayfaya kıl olduğumdandır bilemiyorum. ama olumlu ya da olumsuz yorum yok.

murat ilkan ve metin türkcan eğlendirdiler. metincim yavuz coverı yapan ikinci performansı icra etti. şirinlerdi.

büyük ev ablukada hayal kırıklığı idi. kimse beğenmedi. zaten son gruplardan olmayı da haketmiyorlardı. hayal kırıklığı.

moğollar çok ölürüm türkiyem idi. blues festivalindeydik.

kurtalan express bayağı iyiydi, cem karaca şarkılarına büyük bir keyifle eşlik ettim.

bulutsuzluk özlemi aboooooooooooov du. şimdi en iyi performansın başka iki gruba ait olduğunu düşünüyorum, lakin bulutsuzluk özlemi yeni üyeleriyle ortalığı sallamış, uçurmuş, e bi de yani senelerin tecrübesiyle göz doldurdular. yeni gitarist bir gitar solo attı ki. aboooooooov, çok iyi, cidden çok iyi. türk rockının -sözlerimi geri alamam- dan sonra gelişmemesi üzerinde çeşitli fikirleri olan biri olarak benim düşüncelerimi kökten değiştirdiler. bundan sonra konserlerine giderim.

flört bence en iyi performanstı. cidden çok eğlendim. kısacık 25 dklık sahnelerinde hiç oturmadım. bundan sonra kadıköydeki konserlerinize gelicem bebiklerim. hep böyle tatlış olun, yaptığınız işi ciddiye alın olur mu? çok tatlısınız. kıyafetleriniz, sahneyi kullanmanız, şarkı seçiminiz tümü on numeroydu. tebrikler gerçekten.

sahte rakı, ikinci en iyi performans. aslında flört kadar iyilerdi ama objektif olmak lazım, kendi şarkıları ile performansları nasıl olurdu acaba diye düşünüp, naçizane ikinciliğe aldım onları. güzeldi cidden performansları. tek eksikleri sahneyi tam kullanamamaları oldu bence, yani saksafon var, trompet var, ama göksel şarkısı sırasında aklınıza geldi sahneyi dolaşmak. yavuz çetin şarkılarını efsane yorumladınız. benimle uçmak istermisindeki gitar solosu sırasında ses duyulmadı. o da bi eksikti. onun dışında bravo. sizin de konserinize geleceğim.

pentagram son performans idi. şarkıları zaten şahane, enstrüman hatası duymadım yalnız soundcheckiniz mi eksikti nedir, yani nasıl desem, metin orada coşuyor, biz ön ortada pogocuların arkasında ses duyamadık. bi de hiç brutal yoktu, üzdü. o yüzden sizi gecenin 4. en iyi performansı ilan ediyorum.

genel olarak eğlendim ama bu program çok yorucu idi, 2 günde sahne alması gereken grupları tek güne toplayıp hepsine 25 dk vermek çok olmasa da olayın ekonomik temelli olmasını anlıyor ve susuyorum.

babanın ruhu şadolsun yavuzcan, eminim seninle gurur duyardı.

son olarak: vegan cipsimi içeri almayan organizasyon şirketi, umarım gerçekten tüm unsurlarınla piyasadan silinirsin. umarım.
  • ilk defa çeşit çeşit grupla bana festival havası yaratmış konser.

konser hakkında genel görüşlerimi şöyle bir derleyip toplamak gerekirse, genel anlamda iyi denebilecek seviyenin bir tık üzeriydi, ben memnun kaldım.

gruplara geçmeden önce şunu belirtmeliyim ki iyi olmayan bir güvenliğe sahip organizasyondu. içeri girerken çantamı kontrol ettiler. içinde armut vardı. evet gerçekten armut vardı. bunu görünce yasak dediler ama yine de ellemeden bıraktılar. anlam veremedim. almaları gerekiyorsa almalıydılar oysaki kemal sunal filmindeki gibi patlatabilirdim.* öyle olmadı tabii, kurtalan ekspresten sonra kütür kütür yedim. ayrıca biralar içine boya katılmış sudan halliyceydi, hiç beğenmedim. normal şişedeki suların ufak boyutlarını (efes extra shot boyutundaydı) 2 liraya kakaladılar. tahminim yiyecek içeceklerden fena para kırdılar ki dandik dediğim biralar bile 12 liraydı. tuvaletler çok temizdi. en başından sonuna kadar alandaydım ve 5 kere gitmişimdir tuvaletlere oldukça iyiydi. bu arada sıcakta mal gibi oturmamdan mütevellit fena halde pişti vücudum. hala geçmedi. sağlam güneş yanığı yedim, peynir gibiydim oysaki. ortam fena değildi. mavi bileklikli poser lar bir hayli çoktu. bazen gerizekalıca sesler çıkarıp durdular, kimisi de sevgilisine sürtünmekle meşguldü, bunu yapan üç beş rezil çift vardı ancak mavi bileklikliler arasında düzgün tipler de vardı. efendi gibi müziklerini dinlediler, headbanglerini yapıp zipladilar falan. sanırım artık önlerde çok durmamalıyım konserlerde. bu benim için deneyim oldu çünkü poser tayfa önlere hücum etti genelde. gereksiz baş ağrısı yaratabildiler zaman zaman.

şimdi geçelim gruplara.

mosquito ve eskiz gruplarını beğendim. tarzlarını tam olarak bilemiyorum ama sanırım garage rock' a kaçıyor biraz. ya da nasıl desem, the ringo jets adlı gruba benzettim, aynı tadı aldım bu iki grupta. mosquito biraz daha acemiydi tabi.

yavuzcan' ı müzisyenlik anlamında beğenemedim kusura bakmasın. dalgaya vurdu fazlasıyla ancak hali ve tavırlarından sanki kendini evinde hisseder gibi rahat ve samimi olduğu belliydi. kendisini çok seviyorum.

palmiyeler çok baydı. bir yerden sonra kalkıp tuvaletlerin olduğu kısımdaki merdivenlere geçtim sıcakta hiç çekilecek gibi değildi.

sahte rakı efsaneydi diyebilirim. günün en iyilerinden biriydi. çaldıkları yavuz çetin şarkıları oldukça başarılıydı. solo gitarist eleman bir ara erkan oğur havasına büründü, hissettirdi açıkçası.

batu mutlugil yaşayan efsane resmen. adam rock kelimesinin yürüyen tanımı. bir ara yaptığı up down olayına yeni bir boyut kazandırıp hep up down mı olacak canım biraz da in out olsun dediği gibi yardı herkesi. canlı bir adam, capacanlı.

metin türkcan murat ilkanla çıkana kadar arkada sürekli demlendi. bir derdi mi var yoksa alışkanlık mı bilemedim zira mutlu adam hallerinden çok mutlu adam olmak istiyorum halleri vardı kendisinde. sahnede garip sesler çıkardı anlam veremedim içkiden olsa gerek. murat ilkan biraz zayıflamış göründü gözüme ama tarzı, sesi efsaneydi. çok seviyorum abi seni, valla bak. sahnede de fena diktin rakıyı. ayrıca kemancı abla da ayrı bir hoştu. ama beni üzen kısım kimsenin bassçı ablaya güzel laf etmemesi oldu. bassçı abla seni de çok seviyoruz diye bağırasım geldi.

can gox pek dinlemem ama performansı bayağı iyiydi, seyirciyi de kattı parçalara. enerjilerini beğendim, sesi de güzel.

flört beklediğimin daha da ötesindeydi. kitleye enerjiyi onlar aşıladı diyebilirim kendi gözlemimle. bayağı bayağı döktürdüler sahnede. izmir marşı da ayrı bir güzel oldu. giyim tarzlarınız, sahne halleriniz çok iyiydi. seviyoruz sizi.

kurtalan ekspres, moğollarla birlikte tam bir baba gruptu. aralarda yaptıkları konuşmalar, laflar belki biraz klişe idi ama anlamlıydı. fazla siyasi takıldılar ancak onlar da böyle güzeller. cahit berkay çok enerjikti, bir ara bayağı bayağı zıplamadan duramadı. ıssızlığın ortasında performansları bir sivaslı olarak gözlerimi yaşarttı, gururumuzsunuz. ahmet güvenç bizlere kendi oğluymuşuz gibi seslendi. gruplarındaki vokal eleman da çok iyiydi. metal gruplarında görmek isteriz kendisini. screamleri mikrofon kısıklığından bazen tam duyulmadı ancak o havayı kattı.

bulutsuzluk özlemine kadar artık yorulmaya başlamıştım ve güneş yanıklarım da acayip aciyordu. çok fazla katılamadım, hoplayıp zıplayamadım ama onların da enerjileri mükemmeldi. solo gitarist eleman sağlam şov yaptı, kitleye her soloda alkış kıyamet kopardı.

büyük ev ablukadayı anlamadım ne yapmaya çalıştıklarını. kel eleman sahnede leşti. abla da ara sıra kendinden geçti. uzun saçlı gitarist eleman da kendi halindeydi. zerre beğenmedim grubu. bi dinozorlu şarkıları hoş gibiydi öteki performansları bayağı düşürdü seviyeyi. zaten o saate kadar enerjim tükenmek üzereydi, bu herifler de üzerine tüy dikti. pentagram gelse de ölmeden gün yüzüyle şu herifleri görmüş olsam diye bekliyordum sabirsizca. o yediğim armutların sapını eğer sabrım biraz daha zorlansaydı büyük ev ablukadaya firlatabilirdim. umarım bir daha hiçbir konserimde böyle performanslarına denk gelmem.

ve pentagram. ne desem bilmiyorum. ben bu grupla 6 sene önce tanıştım ve aynı sene liseme bir söyleşiye geleceklerdi. çok sevindim, bildiğin havalardaydım. gittim tişörtlerini aldım. bir hafta üzerimden çıkarmadan okulda öyle dolandım, insanlar bana pentagram naber ? diye sesleniyorlardı. ama turneye çıktılar ve söyleşiye gelmediler maalesef. canları sağolsun, kısmet 5 sene sonra onları sahnede canlı izlemeye nasipmiş. ve evet ne kadar eskirse eskisin o tişörtü dün konserde giydim, hem de çocuk gibi sevine sevine. sizleri çok seviyorum ama keşke bir iki şarkı daha okusaydınız. bir daha geleceğim konserinize.

şimdilik böyle kalsın bu entry.gece yorgunluğuyla yazdığım için daha sonra tekrar okursam düzenleme yapabilirim.

son olarak, keşke burada olsaydın yavuz abi. en çok da hiç görmesek, tanımasak bile seni seviyoruz.