şükela:  tümü | bugün
 • boşa zaman harcamaktır.
 • olur mu olur..
 • oluyo oluyo da biraz zor oluyo.. şöyle ki: boğanın rahat ve tınlamaz tavırları, uyuşuklukları arada bir yay kadınını çileden çıkartıyor bunun yanı sıra yayın hiperaktif davranışları boğanın geride kalmasını azcık da olsa önlüyor. özgürlükçü yay kadının sürekli gezme isteği bir süre sonra boğa erkeğini yoruyor ve kadınını kendi haline bırakmaya kadar gidiyor. ikisi de birbirine dişlerini geçirmeye ve sidik yarışına girmezlerse hakkaten oluyor. bir de inat olayı var işte orda biraz kasılıyorlar.
 • ancak aşk ile yürür, başka nedeni olamaz
 • şu diyalogdan ibarettir

  -meraba naber?
  -iyidir senden?
 • sadık boğa burcu aslında tam yay kadınına göredir fakat yay kadını özgürlükçü olmasından dolayı sürekli uçmak,kaçmak,esmek,tozmak ister; lakin boğa erkeğinin uzmanlık alanı ise pineklemek ve cimrilik olduğundan yay kadının çoğu isteğine karşılık veremez.
  boğa erkeği ise bazen aradğı ve istediği sadakati yay kadınında bulamayabilir.yay kadınının savurganlığı onu deli eder.

  ama yine de umutsuz değildir, güçlü bir sevgi her şeyi halleder. kim bilir belki birlikte alışverişe bile çıkartabilir!
 • aşık olursunuz maşuk ayrılırsınız. ama illa ayrılırsınız.
 • bu ilişkinin meyvesi olarak söyleyebilirim ki, aşk varsa yürüyor.
 • arkadasliktan oteye gitmemesi gereken iliski. beraber her turlu geyigi yap, ic, ye, saril, arkadaslik boyutunu as, cok iyi dost ol, ama baska boyuta cevirme iliskiyi. sonra en yakin arkadasini, kafa dengini de kaybediyosun. sevgililik bittikten sonra tekrar dostluga ceviremiyorsun iliskiyi.
 • bu ilişkide ikilinin karakteri birbirinden oldukça farklıdır ve bu farklılıklar her zaman birbirini tamamlayıcı özelliklere dönüşmeyebilir. yay burcu dürüsttür, lafını sakınmaz ve karşı tarafın hislerini incitse de aklından geçeni söyleyiverir. boğa ise içine atar ve duygusal olarak hassas konular üzerinde konuşmayı sevmez. bu yay burcunun hoşuna gitmeyecektir ve boğayı açık olması konusunda zorlayacaktır. bu tür bir baskı ise boğanın daha da içine kapanmasına neden olur, artan kızgınlığını da yansıtmayacaktır.

  genel olarak yaylar burçların içinde en filozof olanıdır. öğretme ve anlatma iç güdüleri kuvvetlidir. herkese hayatlarını nasıl iyileştirip, geliştirebileceklerini göstermekten büyük zevk alırlar. teknikleri pratik olmasa da, yetenekleri fikirler ve inançlar alanındadır. yaylar ilişkilerinde partnerlerinin vizyonlarını genişletirler. onları hayatın her türlü ihtimaline karşı hazırlayıp, problemlerine çözüm olurlar. yay burcunun sembolü oktur ve bu okun ucu devamlı yukarıya doğrudur. pozitif bir görüş açısı ile bir sonraki fırsatı görüp, kendini ve partnerini buna odaklar. filozof ve öğretmen olarak bu burç ikili ilişkilerde konuşmaların çoğunu yapıp, her konuda yorum yapacaktır. söyleyeceklerini de pek sakınmazlar ve bazı durumlarda ancak söyledikten sonra pişman olurlar.

  boğa burçları ise güzelliklerden, hoş mekanlardan, yakın arkadaşlıklardan zevk alır. en çok sevdikleri uğraşlar arasında arkadaşlarını evinde ağırlamak gelir. onlar her şeyde olduğu gibi ilişkilerde de kalıcılıktan hoşlanırlar. ilişkileri uzun ömürlüdür. uzun yıllardır tanıdığı kişinin kendine verdiği rahatlığı başka bir şeye değişmek istemez. boğa burçları iyi birer aşıktır, partnerine nasıl davranması gerektiğini bilir. onların kendini iyi hissetmesi için ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmez ve bu konuyu da aceleye getirmez.

  kaynak: (bkz: elle)