şükela:  tümü | bugün
 • boşa zaman harcamaktır.
 • olur mu olur..
 • oluyo oluyo da biraz zor oluyo.. şöyle ki: boğanın rahat ve tınlamaz tavırları, uyuşuklukları arada bir yay kadınını çileden çıkartıyor bunun yanı sıra yayın hiperaktif davranışları boğanın geride kalmasını azcık da olsa önlüyor. özgürlükçü yay kadının sürekli gezme isteği bir süre sonra boğa erkeğini yoruyor ve kadınını kendi haline bırakmaya kadar gidiyor. ikisi de birbirine dişlerini geçirmeye ve sidik yarışına girmezlerse hakkaten oluyor. bir de inat olayı var işte orda biraz kasılıyorlar.
 • ancak aşk ile yürür, başka nedeni olamaz
 • şu diyalogdan ibarettir

  -meraba naber?
  -iyidir senden?
 • sadık boğa burcu aslında tam yay kadınına göredir fakat yay kadını özgürlükçü olmasından dolayı sürekli uçmak,kaçmak,esmek,tozmak ister; lakin boğa erkeğinin uzmanlık alanı ise pineklemek ve cimrilik olduğundan yay kadının çoğu isteğine karşılık veremez.
  boğa erkeği ise bazen aradğı ve istediği sadakati yay kadınında bulamayabilir.yay kadınının savurganlığı onu deli eder.

  ama yine de umutsuz değildir, güçlü bir sevgi her şeyi halleder. kim bilir belki birlikte alışverişe bile çıkartabilir!
 • aşık olursunuz maşuk ayrılırsınız. ama illa ayrılırsınız.
 • bu ilişkinin meyvesi olarak söyleyebilirim ki, aşk varsa yürüyor.
 • öfke patlamaları, nefret, göz yaşı, pişmanlıkları da beraberinde getiren bir ilişki tipi olabilmektedir. aslında sevmiyorum bu burca göre tahlil olayını ancak yine de yazsam ölmem herhalde diye soluğu burada aldım. bu ilişki tipi güneş ve ayın beraberliği gibi bence. yay kadını güneş, boğa erkeği ay. aslında yaylar boğaları boğaların ekstra bir çabası olmaksızın asla fark edemezler. kendi pırıltılarından başları dönmüştür ve orta halli, spesifik özelliklerden ziyadesiyle yoksun boğalarla bir arada olmayı tasavvur dahi etmezler. boğalar ise kısıtlı kaynakları seferber ederek yay kadınını etkilemek için uğraşır durur. çoğu zaman yapamayacaklarını vaat ederler. iş yapmaya gelince toz olup giderler. yay kadını bu ilişkide ne çekerse fevriliğinden çeker. zira boğa erkeği defalarca kez o fevrilikleri izler ve tolere ederken bir taraftan da ipin ucun gevşetmeye başlar. yani örneğin ilk kez duyduğunda ayrılık kararı ciğerlerine hava yerine su dolmuşçasına kıyametleri koparıyorsa sonraki duyuşlarda tepkisizlik süratle artar. ''nasıl olsa'' diye başlayan cümlelere dayalı bir ilişkiye dönüşür. bundan sonrası kazanan ya da kaybedenin olmadığı bir kumar oyunu gibidir. uçarı yaylar akıllarına estiğinde terk etmek ister ama ilgi beklerlerken, hesapçı boğalar ''nasıl olsa gelir''e sarılırlar. son derece tatsız zamanlar yaşamak mümkün olabilmektedir. ''bu sondu gideceğim'' dersin, gideceksindir de ancak bunca zaman onca emeğin uğruna bir çaba görmek istersin göremeyince de ''niye uğraşmadın?''ın kavgasını başlatırsın. yayların gel-gitine uyum sağlamayı beceremeyen boğalar umursamaz davranmanın çözüm olacağını düşünürler ancak yay kadınının en tahammül edemediği şeydir oysa ki yok sayılmak. böyle bir sürüncemede geçer ilişkinin ömrü. bitip bitmeyeceği ise boğa erkeklerinin tasavvur edemeyeceği, yay kadınlarının ise alışkanlıklara saplantı derecesinde bağlı yanları sebebiyle kolay göze alamayacağı bir şeydir. bu noktada her iki taraf için de yaşananların temelinde keser döner sap döner gün gelir hesap döner denilecek olayların gerçekleşmesi muhtemeldir.
 • arkadasliktan oteye gitmemesi gereken iliski. beraber her turlu geyigi yap, ic, ye, saril, arkadaslik boyutunu as, cok iyi dost ol, ama baska boyuta cevirme iliskiyi. sonra en yakin arkadasini, kafa dengini de kaybediyosun. sevgililik bittikten sonra tekrar dostluga ceviremiyorsun iliskiyi.