şükela:  tümü | bugün
 • bu ilişkide yay kadınının öncelikli amacı, parasal işlerini bir hal yoluna koymaktır. maddi imkanları garantilemeyi ön planda tutacaktır, ki yanlış bir hareket sayılmaz günümüzde. yine de, somut olmayan şeylere de yeterince değer verir. peşinden koşacağı şeyleri elde etmesi neredeyse kesindir, çünkü elinden geleni ardına koymayacaktır. evlilik gibi bir ilişkide, “ilişkinin güvenliği” için ortak sahip olunan şeylerin güvenliği çok önemli olacaktır. bunun olası zararlarından birisi, iki taraf arasında bir değerler çatışmasına yol açabilecek potansiyeldir. her iki taraf için de, bu tip şeylerde taviz vermek kolay değildir. maddi bir ortaklığa girmeden önce, ortak değerlerin uyuşup uyuşmadığına dikkat etmek gerekir.

  bu ilişkide, zihinsel aktivite yüksek olabilir, iki taraf da çok fazla şey düşünüp, çok fazla şeyi kafaya takabilir. aslında sözlü iletişim açısından olumlu bir durumdur. hissettiklerini söze aktarmayı tercih edeceklerdir. özellikle başak erkeği, açıkça tam olarak ne hissettiğini doğrudan söyleyebilir. yay kadını şaşırabilir. şaşırmasın.

  düşünceleri ve fikirleri birbirine benzeyebilir. daha doğrusu, birbirlerini anlama yolu açıkıtr. ortalama bir iletişimin üstünde bir performans sergileyebilirler. bu şekilde bir açıksözlülüğün olumlu tarafı, tartışılan meseleye dışarıdan bakabilmeyi sağlamasıdır. birbirlerini anlamak için iki taraf da çaba gösteriyorsa ciddi anlamda, günümüzde çok az insanın yapabildiği, “ilişki hakkında konuşma” işini başarıyla yapıp ortak bir zemin bulabilirler.

  bu ilişki, bitse bile özellikle yay kadını üzerinde uzun süre geçmeyecek derin etkiler bırakacaktır. bir ihtimal, başka insanların üzerinde ilişkinin büyük etkisi olmasıdır. bu durumda bu etkinin sağladığı gücü dikkatli kullanmak gerekir, yoksa bir insan kitlesini karşılarına alabilirler. bir diğer ihtimal, iki tarafın da kendi içlerinde ciddi etkiler yaratması ve kısa zamanda büyük değişimler göstermesidir. zaman zaman iki taraf da, ilişkinin bittiğini, her şeyin çökmekte olduğunu hissedebilir. bu zamanlar, büyük değişim zamanları olabilir. bu dönem bittiğinde, iki taraf için de daha iyi olabilecek yeni bir dönemin işareti sayılabilirler. ilişki krize girdiğinde sakin olup pes etmemeleri gerekir.

  karşılıklı olarak hissettikleri şey şudur: ortak amaçlarımız var, hayatta yapmak istediklerimiz çok benziyor. bu da iyi geçinmek için çaba göstermelerini sağlar. birbirlerini iki ayrı birey gibi görmek yerine, kendiliğinden gelişen bir duyguyla, kendilerini “bir” olarak düşünebilirler. ortak olmayı ve başkalarıyla birlikte iyi vakit geçirmeyi isterler. iki tarafın da hayatındaki birçok faktör, özel bir çaba harcamadan ilişkiyi samimi bir şekilde yürütmeyi destekler niteliktedir. hem sevgili, hem arkadaş olmamaları için ciddi bir engel yoktur.

  birbirlerinin benzerliklerinden çok farklı tarafları onlara çekici gelecektir. bir arada tutan şey daha çok farklılık olacaktır. muhtemelen ilişkinin başında iki taraf da “ilk görüşte çarpılma” gibi bir duygu içine girmiştir. karşı taraf hakkında birçok şey bilmek istemişlerdir. bu istek, zarar verici bir keşif değil, arkadaşça bir meraktır daha çok, bu da ilişkinin uzun olabilmesine katkı sağlar.

  birçok açıdan, diğer ilişkilere nazaran son derece fazla tamamlayıcı özellikleri bulunur. bir çift olduklarında daha güçlü olurlar. ayrılırlarsa, iki taraf da ilişkiden önceki halinden daha zayıf olacaktır. bu ilişki, ikisine de pozitif anlamda güç katacaktır. çevrelerindeki insanlar da, onların hislerini anlayacaktır ve ilişkilerini sürdürmeleri için de iyi birer ayna olacaktır.

  yay kadınının hareketli yaşamı, başak erkeğinin yetişemeyeceği bir hızdadır. bu yüzden gündelik problemler sık yaşanır. bir yere gidip gitmemek, bir etkinliği yapıp yapmamak üzerine çok tartışma çıkacaktır. cinsel uyumları varsa, ki çoğunlukla vardır bu burçlar arasında, ufak tefek şeyleri büyütmemeleri olasıdır.

  bu kadar olumlu şeye bakarak, geleceği pembe bir tablo gibi görmemeleri gerekir. yay kadını, başak erkeğinin bilgi aktarımını, bir şeyler anlatmasını ukalaca bulabilir. bu yanılgıya düşmemelidir, çünkü başak erkeği genellikle bunu büyüklenmeden yapar. ortada bir üslup problemi varsa mutlaka açık bir şekilde konuşulmalıdır. yay kadını cesurca gidip, “bana bir şey anlatırken şöyle şöyle yapmandan hoşlanmıyorum” demelidir. başak erkeği bunu anlayacak kadar olgundur, fazla da hayalkırıklığına uğramaz, kendini kötü hissetmez.

  başak erkeğinin pasif görüntüsü, yay kadınına inisiyatif kullanabileceği veya iplerin elinde olduğu hissini verebilir. ancak başak erkeği, yay kadınının bir tür karar verme merkezi olmasından hiç hoşlanmayacaktır. başlarda bu duruma ses çıkarmazsa, bekleyip görme isteğindendir. yay kadını, ortak meselelerde, elinden geldiğince ortak kararlar almaya çalışmalı, başak erkeğinin fikrini sormalı, onu ciddiye almalıdır. başak erkeğinin vereceği fikirler, genellikle negatif ve çabuk verilen yargılara dayanır. konuşmanın başında ise, başak erkeği bu konuda inatçılık yapar, söylediğinin doğruluğundan şüphe etmez, tersini kabullenmez. bu tavır, yay kadınını bezdirebilir. “seninle de hiçbir şey konuşulmuyor” sözü, tartışmalarda sık sık geçebilir. böylelikle bir süre sonra yay kadını, zaten eğilimli olduğu “kendi başına karar alma” işini başlatabilir. bu, başak erkeğinin en çok sinirini bozan hareketlerden biridir, ancak farkında olmalıdır ki işi yokuşa süren kendisidir.

  yay kadını, başak erkeğini iyi tanımak için çaba göstermeli, başak erkeği de bunun yolunu ona açmalıdır. esas çatışma, başak erkeğinin muhafazakar tarafı ile, yay kadınının sınırları zorlama eğilimi nedeniyle yaşanacaktır. başak erkeği karşısındaki insana güvenmelidir; bu güven normalde zamanla oturacak bir şeyse de, ilişkinin başlaması ve devamı açısından, güvensizlik belirtisi görmediği sürece, belki aptalca da olsa güvenmek zorundadır. varsayımlar ve beklentiler üzerinden yay kadınını zorlamaya kalkmaması kendisi için de iyidir. her ilişkide olduğu gibi emek isteyen, her ilişkide olduğu gibi sürdürme isteğinin karşılıklı olması gereken, imkansız olmayan bir ilişkidir.
 • yay burcu kadınının ateşli özgürlük telaşı içinde olmasından dolayı değişim meraklısı başak burcunu avuçları alma ilişkisi. bunda da başarılı olma durumu.

  yay burcu kadını başak burcu erkeğini kolayca etkileyebilir. fakat evlendikten sonra bazı şeylerde yanıldığını görecektir.
  evlenmeden önce hoşuna giden pek çok şeyin şimdi kapı dışında kaldığını görecektir.
  ayrıca ağız dalaşına yay rağbet etmediği halde, başak bunu geliştirecektir.

  olumlu , özgür ve rahat yay, olumsuz ruh halinde bulunan bir başak için çok büyük bir artı puan getirebilir. başak burcunun bu ilişki sırasında çok eleştirici olmaması gerekmektedir. başak ile yay'ın arasında uyumlu bir ilişkinin kurulması aslında pek kolay değildir. başak'ın üzerine çok fazla rol düşmektedir.
 • başak burcu erkeğinin etkiliyeci konuşması ve ayakları yere basan sağlam duruşu sayesinde havai yay burcu kadınını etkilemesi pek de zor olmaz. ancak ilişki ilerledikçe görülür ki başak burcu erkeğinin bu konuşmalarının çoğu biraz boştur ve can sıkmaya başlar. yay burcu kadını saten boya ise pırıl pırıl parlayan hiç kuşkusuz başak burcu erkeği donuk ve mat gayet sıradan bir renktir. zaman geçtikçe kılı kırk yarması ve aşırı titizliği de can sıkar başak burcunun. kısaca bu iki burcun ilişkisi can sıkar.
 • bu ilişkideki ikili astrolojik olarak ideal bir ikili olmayabilir. başak pratiktir ve detaylara önem verir, yay idealisttir ve detaylardan çok esas konuya odaklıdır. yayların pratik olduğu da pek söylenemez. yay, başağı küçük düşünmekle, başak’ta yay’ı ağır hareket etmekle suçlayabilir.

  genel olarak başaklar arkadaşlarından ve sevgililerinden hep özel davranış bekler fakat bu özel davranışın ne anlama geldiğini sadece kendileri bilir. bir takım beklentileri vardır fakat bunun ne olduğunu karşı tarafa açıkça söylemezler. bu tür iletişim probleminin ilişkiler de sorun yaratması çok doğaldır.

  başak burçlarının ilişkilerde daha açık olması onlara çok şey kazandıracaktır. bunun için karşı taraftan ne beklediklerini ve onlara ne verebileceklerini iyi anlamaları gerekir. ayrıca, özellikle karşı tarafın özelikleri hakkında çok fazla bilgileri yoksa veya samimiyetin sınırları eleştirisel tavırları kaldırmıyorsa diğerlerine olan yaklaşımlarına dikkat etmeleri gerekir.

  genel olarak yaylar burçların içinde en filozof olanıdır, öğretme ve anlatma iç güdüleri kuvvetlidir. herkese hayatlarını nasıl iyileştirip, geliştirebileceklerini göstermekten büyük zevk alırlar. teknikleri pratik olmasa da, yetenekleri fikirler ve inançlar alanındadır. yaylar ilişkilerinde partnerlerinin vizyonunu genişletir, onları hayatın her türlü ihtimaline karşı hazırlayıp, problemlerine çözüm olurlar. yay burcunun sembolü oktur ve bu okun ucu devamlı yukarıya doğrudur. pozitif bir görüş açısı ile bir sonraki fırsatı görüp, kendini ve partnerini buna odaklar. filozof ve öğretmen olarak bu burç ikili ilişkilerde konuşmaların çoğunu yapıp, her konuda yorum yapacaktır. söyleyeceklerini de pek sakınmazlar ve bazı durumlarda ancak söyledikten sonra pişman olurlar.

  kaynak :(bkz: elle)
 • astrolojik olarak imkansiz gorunsede pek tatli sonuclanacak iliskidir. basak erkegimiz efendi sabirli gerektiginde liderlik ruhunu ortaya koyan guven duygusu onemli duzene onem veren, giyinisi sikligiyla dikkat ceken, bi ortamda artist tavirlari (bi aslan burcu kadar degil) ile dikkat ceken nezaket sahibi 25 inde 35 olacak kadar olgun olabilen, aldatmayi aklindan gecirmeyen aile babasi olacak kivamdaki sahsiyet...
  yay kadinimiz; bu kadini anlatmak icin en iyi soz rengarenktir, ulke sinirlari icinde dirdirci bi yay kadini bulamazsiniz, varsada haritasinda vardir bi bokluk. bu cinsi latif amazon olarak dogar, arastirmaci kisiligi, olaylara bodoslama atlama ve asiri meraki yuzunden bu hatun kisi hayatin icindedir herzaman dolayisiyla batacika ogrenir hayati. carpacarpa nasir tutar, naif ruhu amazonlasir.
  gelelim iliskiye kendini koruyan, koyvermeyen, basak erkegimiz eger akli basinda hareket edip bu hatunun yasatacaklarindan korkmaz bu kadina ask olur, onu birakmazsa hayatinin dogrusunu yapar. bu kadin onun gri dunyasini renklendirir. "askim dusmekten korkma, beraber kalkariz diye tutar elini havalara ucurur. sabahleyin bambaska bi dunyaya uyanir, basarili olsun diye herturlu destegi veren kadini ola ki basarisiz olursa olsun der iste yeniden deneyelim iste kacip gidelim. kadin guveni bulur erkeginde ozgur ruhu soyle bi hava alacak olsa dondugunde yine onu seven adami bulur, daha ne denir ki mutlu olasicalar....