şükela:  tümü | bugün
 • temel olarak yay insanin yaptiklarinin ve dusuncelerinin digerleri tarafindan algi esiklerini asmasindan kaynaklanan muhtelif anlamama ve gotunden anlama durumlaridir.
 • sürekli maceraydı yenilikti diye binbir maymunluk yapmak.sürekli yapılacak bir işin sorumluluğu üstüme kalıcak paranoyası yaşamak.sorumluluk almadan bir iş yapayım ki ağzıma yüzüme bulaştırmayım diye uyanık olup kendisinden istenmeden önce birşeyi yapma paniği duymak.romantik romantik sevgili bulup iki gün rüyada yaşadıktan sonra bir sabah "ulan ulan özgürlüğüm özgürlüğüm naaptım ben! bi şeyime hakim olamadım!" diye uyanmak. sıksık rüyalarda jüpitere satürne felan gitmek zorunda olmak.
 • diger burclardan olmanin zorluklariyla e$deger zorluklar, ornegin insanlarin sirf dogdugunuz gune gore size kaliplara sokup karakterinizi tahlil ettiklerine inanmalari.
 • macera babında oraya buraya boşalmak.
  sonrası zordur... toparla toparla..
 • - düşünülmeden, iyi niyetle söylenen, ama kırıcı olan cümlelerin getirdiği negatiflikler.
  - söz ver(e)memekten dolayı, kimsenin, yayların ipiyle kuyuya inmemesi.
  - büyük bedeni bulunamadığı için kısa pantolonlarla, dar çoraplarla dolaşmak.
  - umursamazlığın verdiği etki ile etrafta olan biteni tam manasıyla kavrayamamak.
  - aynı çukura üç gün arka arkaya düşmek, dördüncü gün son anda yırtmak.
  - beş maddeden uzun entryleri okuma sabrına sahip olmamak.
 • yay burcu olduğunu söylediğinde burçlara inanan tüm kadınların "ama yay burcu kötü olur, sevmem ki ben!" diye yanınızdan uzaklaşması... yalnızlık ömür boyu... çoğu insanın taptığı bir ünlüyle aynı gün doğmuş olmak belki biraz sükse yapar ama nafile...
 • en belirgin kusurlarından biri olan megalomanlığı tolare etmeye çalışırlar ancak tabiki başarı sağlanamaz.aptallara tahammülleri yoktur ama çoğu zaman onların arasında kalmak zorunda olabilirler ve de yay gibi gerilirler.
 • hic bir zorlugu yoktur.eger hakikaten bu burcun ozellikleri bu kadar irdeleniyorsa bir takim ozelliklerinden gorulebilir ki bu burca mensup kisiler" ben yay burcuyum ve sudur budur bana cok zor geliyor be abi" gibi dusuncelere sahip olamayacak kadar basina buyruk ve gereksiz konulardan uzak insanlar olabiliyorlar.her burctan yada bir kac dakikaligina astrolojik acidan bakmaktan vazgecersek her insanin yasayabilecegi uyumsuzluklari yasayan "adi cikmis" insanlar toplulugudur.
 • saymakla bitmez. her gun gazete alacaksin da, sonra ekini acacaksin da, burclarin arasindan yayi bulup okuyacaksin, ona gore plan yapacaksin falan ohoo uzun i$. ben size internet uzerinden guncelleme yapabilen bir horoscope oneriyorum arkada$lar, veritabani daha geni$ oldugu icin gazetelerdeki gibi bir gun koc'a cikan yazinin ertesi hafta size cikma ihtimali daha du$uk oluyor.
 • her şey olacağım derken hiçbir şey olamamak durumundan muzdariptir yay burcu insanları hayatlarının ilk 20-25 yıllarında ki bu bile aslında hayatta sürekli gerçekleri görmek ve bunları özümseyebilmek için doğmuş oldukları bilincini taşıyan ve her şeye rağmen mutlu ve neşeli görünen bu insanlar için yeteri kadar zorluk olarak görülebilirdir ve fakat durum öyle değildir. acı eşiğinin yüksek olduğunu bilen yaylar için hiçbir zorluk aslında zorluktan sayılmazdır. insanlarla anlaşamamaları veya iletişememeleri kendileri için zorluk teşkil etmez çünkü bunun sadece karşı tarafın algı eksiğiyle ilgili olduğunu bilen ve "ben anlatırım, anlayan anlar." mottosunu benimseyen bu polyannaların* sanırım hayattaki en büyük zorluğu, popüler olma sevdalısı olmaları ve bunu hayata döktükleri anda etik falan dinlemeyip conformism içinde eriyip gidebilmeleri bir anda sıradanlaşma süreci içine girebilmeleri ve bunu da öngörebiliyor olup hala popüler olma kaygısı güdebilmeleri; buna rağmen hayatları boyunca nefret ettikleri insan türlerinden (bkz: celebrity) biri olacaklarını bir şekilde içlerinde hissedebiliyor olmalarıdır ki bu da gerçekten pek de kaldırılabilirliği olan bir zorluk değildir bu insanlar için aslında. normal değildir yani bu yay burcu insanları pek dokunmayın, özellikle de egosu tavanda gibi görünenlerine; uzaktan izleyin onları; uzaktan sevin hatta...