şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yay burcu yazdı...
    (tek cümle yazdım baktım kimsenin başlığı siklediği yok daha sonra güncellemek suretiyle, çoklu cümle kombinasyolarının kurbanı olmuş bir komposizyon yazdım)

-bir fetişi varsa bu burcun oda özgürlüğe karşı olan fetişidir diyebiliriz.

-yer yüzünün en enerjik hatta hiperaktif insanlarının mensubu olduğu burç olmasına rağmen yer yüzünün aynı zamanda en tembel ve üşengeç insanlarınında mensubu olduğu burçtur. (aynı insanlar)

-olumsuz bir özellik; kendilerini beğenmişlik seviyesi yüksek olan insanların mensubu oldukları burç olma özelliğini gösterir.

-herbokolog terimi bu burç mensublarına isnat edilmiş buda yay burçlarının entellektüellik seviyelerine karşı duyulan kıskançlığın en büyük somut emaresidir.

-gezmek ve haraket halinde olmak bu burç mensublarının olmazsa olmazı hatta nefes almaktan farksız bir ihtiyacı diyebiliriz, durağan bir yaşam onlar için boğulmak ile eşdeğerdir. fakat yine ilginçtir ki gezmek eylemi nefes alma ihtiyacından farksız olan yay'ın modu pinekleme evresine geçtiği zaman aylarca tek başına ve evin içerisinde hiç bir bok yapmadan ve üretmeden çok rahat bir şekilde bitkisel hayatta yaşayabilir.

-olumlu bir özellik; son derece dobra oldukları gerçeği... dolayısıyla da içleri neyse dışlarının da o olduklarını söylemek de yarar olduğu düşüncesindeyim.

(tek cümle dedim ama başlığın altına yazılanlar cümlelerce olunca tek cümleyi silip aklıma gelenleri doldurmak suretiyle bir tez yazmak istedim, tişikkirler)
  • enerji içimizde.
  • evde tutamadığınızı sandığınız aslında huzur arayan; ya doğada ya da evde tek başına yalnız yaşamaya bayılan; eğlenceli, cömert, mutluluğu tebessümü kendi ve çevresindekilerle paylaşmayı seven cici burçtur.
  • anlatılmaz yaşanır derim ve kaçarım.
  • karabatak.
  • söylüyorum, siper alın!

bavulum hazır, evden çıkmak üzereyim; hazır mısın?

(bkz: yay burcu kadını)
  • rakı başta olmak üzere alkol tüketici.

ohhh yarasın bana...
  • açılın ben yay burcuyum. öncelikle yay burcu erkekleri veya kadınları özgürlüğüne acayip düşkündür.erkek olan yay burcu rahat adamdır rahat takılır kasmaz istediği olmadığı zaman zorlamaz yada istediğini alana kadar peşini bırakmaz ukaladır hazır cevaptır bazen tersine denk gelince kapağı alır gidersiniz.
    şimdi yukarı da yazdığım her şeye inanmayın çünkü ben yay burcu olarak kendimi anlattım :)
  • elindeki bavuluyla hoplaya zıplaya yol alirken rotasını kimselere soylemeyen neşeli katırcik.

(bkz: gezgin)
    (bkz: ozgur)
    (bkz: katir inadi)
  • hayirdir yay burcu musun ok atip duruyorsun?