şükela:  tümü | bugün
  • ara sokakta boşluktan istifade karşıdan karşıya geçerken, uzaklardaki bir araç aniden gazı kökler ve üzerinize doğru sürmeye başlar. işte ömür boyu trafikten men edilmesi gereken bu manyaklardır bu şoförler.
  • bir gün bir cinnet anında böyle bir arabayı tekmeleyeceğim andım olsun...
  • avrupa seyahatimde en çok şaşırdığım, yola fırladığım zaman 50 metre ilerdeki adamın bile frene basıp durması oldu. yavaşlayıp dibimde durabilecekken 50 metre ötede duruyordu adamlar. tabi bu durumda utanç duyuyor insan ve kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiyor artık.
  • araba gelmiş gelmemiş, trafiği tıkıyormuş, üzerlerine de gitmesen sana yol vermeyecek yolun ortasından giden, hiçbir şey umrunda olmayan o kadar çok insan var ki onlara tepki olarak yapıyordur büyük ihtimal.
  • var öyle orospu çocukları.
  • ilkel bir refleks. mantıkla ilişkilendiremiyorum.

bir değişik versiyonu da şerit değiştirmek için sinyal verdiğini görünce hızlanan tipler. onlar da sayıca çoklar. son dakika şerit değiştirmelerden bahsetmiyorum elbette. uygun mesafedeyken bile senin sinyali görünce öyle bir basıp geliyor ki yol verirse ölür hastalığı var herhalde, allah kurtarsın kardeş diyorum.
  • ana bacı karıştırılabilecek kadar kötüler statüsüne soktuğum tipte bir canlıdır. yumurtaya ulaşan ilk sperm olduğunda hız yapmanın çok güzel bir şey olduğunu sandığını ve ondan sonra hiç gelişemediğini düşünüyorum.
  • bunu özellikle yaya geçidinin ve ışığın olduğu yerde yapanlar var.

misal levent kanyon karşısında bulunan, etiler sapağı'nda çok oluyor bu tip şeyler. hemen her gün kavga ediyor insanlar burada. yol, hız yapmaya müsait olmadığından ölümcül tehlike yok belki ama ülkenin sözde en medeni yerlerinden birisinde bile durum buysa..

tanım : kasten adam yaralamaya, öldürmeye girişim.

edit : ilk cümleyi hatalı kurmuşum.

eski hali : bunu özellikle yaya geçidinin ve ışığın olmadığı yerde yapanlar var.