şükela:  tümü | bugün
  • ışık olmayan bir yaya geçidinde bekliyor ise şahsımı sinir eden yayadır.

hergün en az 3 adet ışık olmayan yaya geçidinden geçiyorum.ben direkt olarak hiç beklemeden kendimi yaya geçidine atıyorum. gelen birisi de varsa s.ke s.ke duracak.

ama bu geçitlerden geçerken dikkat ettiğim bir şey var. ben beklemeden geçerken herkes mal gibi arabaların azalmasını bekliyor geçmek için.
    herkesin canı tatlı, herkes sanki bilim adamı,herkes uzaya roket fırlatıyor. böyle insanları her gördüğümde "yol sizin karşıya geçin diye uyarıp cesaretlendiriyorum.siz de aynısını yapın ki herkes geçiş üstünlüğünün kendinde olduğunu bilsin, korkmasın.

bugün özellikle birisi beni çok kızdırdı. tek yönlü iki şeritli yoldaki yaya geçidinden karşıya geçiyorum,karşıda da bir teyze var. karşıya geçerken beton mikseri vardı beni görünce zaten yavaşladı ve karşıdaki kadını da görünce ikimizin de karşılıklı geçmesi için neredeyse durma noktasına geldi. ben karşıya geçtim ama kadın hala bekliyor. dedim "teyze yol sizin geçin karşıya onlar durmak zorunda". kadın bana el kol işareti yapıyor, beton mikserini gösteriyordu(telefonla konuştuğu için o sırada). ben de sinir oldum bağırdım kadına geç karşıya diye(manyak mıdır nedir diye düşünmüş olabilir ama böyle böyle bağırmadan eğitilmez bunlar a.k).
  • türkiye'de yaşıyordur.
    yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerken üç kuruşluk sürücünün teki sana çarpıp öldürdüğünde/sakat bıraktığında, en fazla 3 sene yatıp çıkacağı için mantıklı olanı yapıyordur.
  • beklemeyenler genelde doğal secilime kurban gittiği için ülkemizde sık sık görülen, içine benim de dahil oldugum yaya tipidir
  • türkiyede yaşayan yayadır. hangimiz yolda yaya geçidi görünce yavaşlıyoruz ya da duruyoruz da yaya iken sike sike duracaklar yol benim artistliğini yapabiliyoruz, hangi memlekette yaşıyorsunuz siz acaba.

hayatımda bir kere marmariste yaya geçidinde turistlere yol vermek için durdum. dedim adamlar turist alışık değildir bizim trafiğe insanlık yapalım. arkamdaki minibüs kornaya abanıp ara gazını kökleyerek soluma çıkıp bastı gitti. o günden beridir yaya geçidinde bekleyen olduğunu görsem de durmuyorum. arkamda araç varsa fren yaptım mı kesin bindirecek çünkü sonra da diyecek ki bomboş yolda ne duruyorsun kardeşim. yok arkamda araç yoksa zaten yaya bi 5 10 saniye daha bekleyiversin benden sonra rahat rahat karşıya geçer.
  • tek bir can hakkı olan yayadır. can gidince, oyun son kaydedilen yerden başlamıyor çünkü.
  • sürücülerin belgelerini bakkaldan aldıklarının ve trafik kurallarının ülkede yalnızca bir mitten ibaret olduğunun farkında olan yayadır.

ayrıca bu gözler yaya geçidinde, üstelik kasis olmasına rağmen, durmayan trafik de polisi gördü.
  • aklıma, geçenlerde benimle telefonda konuşan annemi yola atan manyağı getirmiş yaya.

annem gayet sakin ve rahat şekilde, yol kenarında arkadaşını bekler halde ve benimle telefonla konuşuyor ve bir anda arkadan bir ses "teyze yol sizin" gibisinden bağırıyor. sonra da tutmuş kadını, zorla beton mikserinin önüne atmış şerefsiz. yakalarsam kan alacağım ama götünden. sanane ulan milletin karşıya geçip geçmemesinden, geçtiysen siktir ol git işte.