şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu konudaki ünü sınırlarını aşmış olan almanya ilk sıradadır kuşkusuz.
 • almanyanın haklı olarak birinci sırada olduğu listedir : bu gözler, siegen'de yaya geçidini bloke edecek kadar gittikten sonra kırmızıya geçen ışığı farkedip geri geri giden ve yayalardan özür dileyen bir sürücü görmüştür ( tam hatırlayamasamda araba düzgün bir şeydi ).
 • icinde tutkuyla sevilen yalnız ve güzel ülkemizin de yer alabilecegi, yaya insanina saygisi olan ehliyetli, aracli vatandas sahibi ulkelerdir. canim ulkemizde ayni zamanda, yol veren aracin sahibi, cok seritli bir yoldaysa diger seritten gelen aracin aci fren yapmasina ya da yapamayip yayaya carpmasina sebep olmasindan mutevellit, hem yayadan, hem diger seritteki aractan, hem de ayni seritte arkasindan gelen aractan sinkaflı küfürler duyar, hamdolsun.
 • alternatif olarak turkiye de yaya geçidinde beklerseniz önünüzde dolmuş durur, karşıya geçemezsiniz.
 • letonya. bu gözler bırak arabayı, tırın durduğunu gordü. o şaşkınlığı atlatamadan tramvayın durduğunu hem de vatmanın bayan olduğunu gördü.
 • icinde bazi sartlara bagli olarak turkiye'yi de bulabilecegimiz ulkeler listesidir.

  araba kullanirken yan koltugunuzda babam oturuyor olsun da goreyim nasil yol vermiyorsunuz.. oracikta alir gotunuzden kani.

  surekli sol seritte de gidemezsiniz. sartlar ne olursa olsun.

  korna calma mevzusu da inanilmaz extreme bisey olmasi lazim ki gerceklessin..

  efendime soyliim yol o an kiminse icinde bulunulan durumun hicbir ehemmiyeti yoktur, yol kurallarina riayet edilmelidir.

  evet, ehliyetini avrupa'da almis. evet, araba surmeyi ve o adabi orda almis.
 • (bkz: avustralya)
 • isvec de bu ülkelerden biridir. es kaza telefonunuzu acmak icin kaldırımda iki saniye duraklamaya görün , bir bakıyorsunuz yanı basınızda trafik durmus olur da siz karsıya gecersiniz diye.
 • (bkz: irlanda)
  ister dublin gibi büyük bir şehirde olun, isterseniz galway ya da limerick gibi daha küçük şehirlerde, yaya geçitine adım attığınız anda tüm araçlar duracak ve karşıdan karşıya geçmeniz için araçlar yol verecektir. hatta ve hatta yaya kaldırımının bittiği tali yollarda yürümeye kalkarsanız, sizinle aynı şeridi paylaşan araç, sizin güvenliğiniz için karşı şerit boşsa karşı şeride geçerek size yani bir yayaya yol verecek, karşı şeridin dolu olması durumunda ise bomboş yolda durarak sizin yanından yürüyüp geçmenizi bekleyecektir. üstelik tüm bunlar olurken arkadan gelen taksi vs. korna çalarak yol veren şöföre "ne bekliyorsun kardeşim" gibilerinden atar da yapmayacaktır.
 • şaşırtıcı bir şekilde kıbrıs'tır. trafiğin tersten akmasından mıdır nedir, yola adım attığınızda anında duruyorlar, laf bile etmeden yollarına devam ediyorlar.
  yani, olayın türklükle alakası yok, alışkanlık meselesi.