şükela:  tümü | bugün
 • sözlüğe en fazla giriş türkiye'den oldugu halde bile şu ana kadar bu konu hakkında hiçbir şey yazılmamış oldugunu görüp, gözlerim yaşlara boğuldu sabah sabah.
  yaya geçidinde yol vermeyen yavşak sürücüleri hergün görüyorum ben. bir tanesi ile bugun zincirlikuyu'da karşılaştık. eşşek büyüklüğünde bembeyaz yeni asfalt zamasingosu dökülmüş yaya geçidi şeridine geldim ilk önce, sonra bi baktım uzaktan schumacherin abisi geliyor. belki durur bana yol verir dedim ama sanırım arkada normal doğum yapacak olan ve suyu gelmiş karısını hastaneye yetiştiriyordu ki, ibre 120'de geçti gitti yanımdan. sonra arkadasından 2 tane daha dallama yine hız kesmeden geldi geçti. dünyayı kurtarmaya gidiyorlardı sanırım. bende haklı ama gerizekalı olmadığım için garipler gibi durdum kaldırımın ucunda, yanı haklıyım diye ralli pistine atlamaya gerek yok diye düşündüm.

  amma velakin arkalardan gelen bi araç gördüm sonra, biraz önceki dallamalar, pardon bi tanesı schumacher diğerleri de dünyayı kurtaran adamlardı. onlara benzemiyordu. tin tin geliyor uzaktan, bende işime gücüme giden bir insan evladı olarak bütün günümü kaldırımda geçirmek istemediğimden dolayı, ürkek ama cesur bir ceylan gibi attım ilk adımımı sıcak asfalta. birazdan yaşayacaklarımdan habersiz olmama rağmen ''burası ingiltere değil pegassus, çarşı pazar gezer gibi burda yaya yaya yürüyemezsin'' dedikten sonra seke seke yürümeye başladım. karşıdan karşıya geçmeme ve bu anı kolum bacağım kopmadan kutlamama 2 mt. kalmıştı ki yaya geçidinde yayayı göremeyen yavşak sürücü gaz yapıp, direksiyonu kırdı ve neredeyse götümü kesecek kadar yakınıma gelip korna çalmaya başladı. ve bu ürkek ben , ''asstir olm, ya sana birşey olsaydı, ölebilirdim! sakat kalabilirdim!!!'' diye korkup adama öyle bir bakış fırlatmak istedim ki, tanrı şahidim olsun medusa görmüş gulyabani gibi taş kesilebilirdi o an da, ama okadar hızlıydı ki, göz göze gelemedik.

  özet geç lan: ben bir süper kahraman istiyorum arkadaşım, yaya geçidinde yol vermeyen yavşak sürücülerin g.tüne korna soksun, hemde böyle uzunlarından, tır kornası.

  geberip leşleri kara sineklere yem olsun.

  hiç üzülmem. çok ciddiyim!
 • (bkz: orospu cocugu)
 • yaya gecidindeki cizgilerin yollari guzellestirmek icin yapilan bir nevi kenar susu oldugunu dusunen suruculerdir.
 • erkek sürücüler de bu oran %80 iken bayan sürücülerde bu oran %99 lara ulaşmaktadır.
  halbuki bayanların trafikte daha kibar olması beklenir.
 • yaya geçidi olmayan yerlerde dahi yol veren nazik sürücülere kıyasla baya bi hanzo olan ve böylelerinin trafikten men edilmesini gerektiren sürücü tipleridir
 • %1'lik "bayan" !!! sürücü kitlesinden sesleniyorum.

  yaya geçidine yaklaşırken yavaşlar, geçenlere yol verir ve her defasında hemen arkamda "neden duruyorsun be kadın" diye öfkelenen, kornaya abanan, çarpmak üzereyken duran adamları dikiz aynasından izlerim. kibar olmak, kurallara uymak yetmez trafikte "hayatta kalabilme, kendini kazadan koruyabilme" kaidelerini de öğrenmek elzemdir.
 • yanlislarda olmasina ragmen anlayabildigim surucu. tabii benim durumumda kac kisi vardir bilmiyorum ama sahsen acemi ve manuel vites kullanan birisi olarak durup da, kalkamamaktan korktugum icin durmakta tereddut ettigim dogrudur. bu yuzden ozur dilerim ama mumkunse cikmayin yoluma.
 • araclara yesil yanmasina ragmen beklemeyip, yola atlayanlarin kizmaya haklarinin olmadiklari surucu. ne kadar ekmek o kadar kofte.

  not: yaya gecidinde yol vermeyen soforlerle zamaninda (ve hala) cok kavga etmis kisi. ilgili entarilerim var ama aramaya usendim.
 • bunun yol veren sürücüye arkadan korna yapanı vardır. yavşak değil hakiki orospu çocuğudur o.
 • bizlere göstermiştir ki, bütün sözlük isviçre'de büyümüş, yeni gelmiş türkiye'ye. yaya geçidinde araba durmayınca şaşırıyorlar haliyle.