şükela:  tümü | bugün
  • ikrah getiren pişkinliktir, ulan altı üstü yayasın ve yaya geçidini kullanıyorsun biraz çabuk geç, hasta değilsin bir fiziksel problemin de yok. böyle bir nobran tavırlar, arkadaşım sen geçide ayak basınca otomatik olarak trafik ve araçlar yavaşlamıyor.

geçen biriyle münakaşa yaptım, aya geçidine çıkmış arkadaş sağa sola bakmak yok ama, ne yapıyorsun arkadaşım dikkat et diye uyarınca, ben geçitteyim diye cevap veriyor tamam geçittesin de biri sana arabayla çarpsa sağlığından olsan bir kıymeti var mı diye soru soruyorum yine ama ben geçitteyim diye yanıt veriyor.

geçitteysen geçittesin arkadaş eller cepte, parkta yürümüyorsun ki adı üzerinde yaya geçidi, geç git.

zorunsuz edit: hazır ol da geç oynarak geç geçme şekliniz önemli değil arkadaşım önemli olan geçme hızınız, yaya olmam veya araç sürüyor olmam trafiği meşgul etmemi gerektirmiyor. diyelim ki ben şoförüm sen yaya olarak geçeceksin diye durdum, senin geçmen de 10 sn değil 30 sn sürdü arkadaki bekleyen insanlara ayıp olmuyor mu bu iş?

ayrıca, işiniz gücünüz insan boklamak başka bir şey değil gerçi üretiğiniz ortaya çıkıyor siz de haklısınız. psikolojik tespit sıçan mı arasın, geçen gün kan aldırdığına dikkat çekmek isteyen mi arasın ne arasın yani? mini anarşist bile var geçerken arabalara tekme atıyormuş, bir daha ki sefere boya sıkacakmış araçlara ne denir ki?

linç editi: öncelikle (bkz: (#96373557)) bu entryi okuyunuz benimkisi az gelmiş, yazan arkadaşın eline sağlık.
    sonrasında bana gerek entryden gerek mesaj yoluyla hakaret edenlere hakaretlerini aynen iade ediyorum, ana avrat dümdüz gidenler içinse; doğadaki salyangoz, solucan gibi varlıklar sizden daha kıymetlidir gözümde, çünkü sizin gibi 'medeniyet sevdalısı' gibi davranıp ayılık yapmazlar. medeniyet sevdalısıysan, sözüm ona orta doğu kültürünü sevmiyorsan niye hakaret ediyorsun a benim çelişklilerle dolu, öfkeden beslenen sığırım?

bak yine izah edeyim iyi anla, çok medenisin ya sözde medeniyet nedir? kişilerin görüşlerine saygı duymak. şimdi siz 'sike sike bekleyeceksin oç' falan yazınca medeni mi oluyorsunuz? veya abuk sabuk zavallı hakaretler edince avrupalı mı oluyorsunuz? kesinlikle olmuyorsunuz başkalarının görüşlerine saygınız yok, hakaretler, küfürler savurup fikir beyan ettiğinizi sanıyorsunuz.

zavallısınız.

linç edit iki: zahmet edip de mesaj atmayın çünkü mesaj kutumu kapattım, bir arkadaş örneğini vermiş 'karpuz tarlasında yürümüyorsunuz' şeklinde demek istediğim tamamen buydu, fakat bu kadar ön yargılı, her an küfretmeye hazır bir toplulukla muhatap olduğumu unutmuşum, yani şurada iki satır yazıya tahammül gösteremeyen sizler, küfreden, ders vermeye kalkan, hakareti matah bir şey sanan kişiler yayanın geçmesine tahammül edecek öyle mi? bırakın bu işleri vallahi bırakın önce kendinizle bir çelişmeyin ondan sonra millete medeniyet masallarınızı anlatırsınız önce kendi yalanınıza bir inanın sonra millet bir düşünür. kro magnondan hallice zihniyete sahip kişiler kendi fikirini öne sünen kişileri it götünde gezdiriyor.

kıyamet alameti.
  • adamı, yol verdiğine pişman eden pişkinliktir. ana bacı sövdürür.
  • lan şoför olmasak, sana hak vereceğiz. 50 km/sa ile yeşil yanıyor diye hızlanıp, sarıyı görünce fren yaparsan tabi ki yavaşlayamazsın. sen evine 4 dakika erken gideceksin diye 20 tane yaya korkarak sağa sola bakmak zorunda değil.
  • pişkinlik falan yoktur efendim, tespit sıçmanın gereği yok.

hatta öyle ki, insanımız hâlâ yaya geçidi kullanımını benimseyememiş durumda. durup beklediğim halde ısrarla geçmeyenler, bana yol verenler geçenlerden çok. yaya, yaya geçidinde bile ezilme korkusuyla sürücüyü bekliyor.

ne pişkinliği?
  • bir yaya, yaya geçidinden geçerken (bkz: sike sike) duracaksınız arkadaş. unutmaki o demir yığınını kullanan da yeri geliyor yaya oluyor.. öncelik insan olmak
  • bazı yayaların kendilerine kırmızı yanarken bile durulup yol verilmesi üzerine sallana sallana yürümek suretiyle yaptıkları pişkinliktir.

medeniyet diyoruz da yayaların da özen göstermesi lazım. sanki kendine yeşil yanıyormuşçasına ağırdan alıp yürüyorlar (hasta değil, engelli değil, sakatlığı yok) bir yandan da arkadan trafik geliyor. biri üstüme çıksa ne duruyon lan yeşil yanıyor yürüsene dese yayaya yol verdim diyeceğim de yaya çoktan basmış gitmiş. ülke olarak bu kadar medeniyete hazır değiliz.
  • aşırı pişkinleri mevcuttur; yaya geçidinde durmayı bırak yavaşlamak yerine hızlanan aracın arka kapısına tekme atan bir arkadaşım gibi.*

o çok kıymetli arabacıklarınıza yaya geçidinde durmazsanız; boya püskürtmeyi de düşünüyormuş aynı arkadaşım.* bu vesile ile tüm yayalara paintball tabancası öneriyorum. boyayın gitsin durmayanı.

edit: engel nedir bilmeyenler için not: ruhsal engel diye de bir şey vardır mesela öyle gözle görülmez uzaktan. yaya sağlıklı olmak zorunda değil sürücü gibi. akıl hastası bile yaya olabilir ama sürücü olamaz. bir de hatırlarsanız yaya için hız diye bir düzenleme yok. mesela koşarak yaya geçidine atlarsa ne yapacaksınız onu bir düşünseniz iyi olur.
  • (bkz: boş yakarış)

eller cepte derken? ne yapsaydi, hazır adım tek kıta mı yürüseydi?
    yaya geçitlerine gelmeden önce şoförler için yerde kocaman yazan "önce yaya" yazılarını umursamadan son gaz devam eden şerefsizlere haykır. iki saniye frene basınca ölmüyorsun.
    sürücü olmama rağmen 2 saniye frene fazla basmak yormuyor.
  • pişkinlik falan yoktur. yaşadığımız dönem itibariyle de yasal hakkıdır. altında araba var diye kendini yolların hükümdarı sananlar mutlu olsun diye depar atmak zorunda da değildir. alışacaksınız.