şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem karadeniz mutfağına evsahipliği yapan , bahçesindeki trabzon'dan getirtilmiş 2 adet serenderi bulunan, tamamen otantik bir şekilde dizayn edilmiş, çubuk yolu 32. km'de yer alan , doğayla iç içe olmanızı sağlayan, ilgili ve güleryüzlü personellere sahip muhteşem mekan.

    yayla kır lokantası
  • aile tarafından işletilen bir yer. anne, baba enişte kuzen çocuklar yemek pişiriyor servis yapıyor burada. en güzel yanlarından biri çay ikramında kendilerine ve müşterilerine bir sınır koymamaları. yani siz talep ettikçe getiriyorlar. bakıyorlar çayınız bitmiş ama hala oturuyorsunuz sigara falan yakıyorsunuz hemen getiriyorlar yeni çayları. öyle hoş insanlar. kış aylarında içerideki kuzinede közlenmiş patates ikram ederler gayet güzel oluyor. yaz aylarında bahçede serenderlerin gölgesinde oturabilirsiniz. kuş başı pidesine bayıldığım için şimdiye kadar önünden geçtikçe uğradığım ve zamanla çalışanları ile samimi olduğum bir yerdi. ancak son günlerde çalışanlarda mevsimsel olduğunu düşündüğüm bir bıkkınlık var gibi yada büyük olasılıkla sık sık gittiğim için benden ve çay tazelemekten sıkılmışlar olabilirler. son iki gidişimde çay sorulmaz masada ki boş tabaklar kaldırılmaz oldu. canları sağ olsun.
  • görele pidesi ve hamsi tavası çok başarılı olan, bahçesi pek bi şükela mekan. ferah ve nezih.
  • sahibi olan beyefendi süleyman cicibirkaç ay önce kanserden vefat etmiştir.

    güzel anılarla hatırlayacağım bir mekan olarak kalacak. ne zaman gitsem süleyman usta nın güzel yemekleri ve hoş sohbetiyle karşılaştım, vefatına çok üzüldüm, özellikle o son yayınladığı hakkınızı helal edin videosu çok dokundu, mekanı cennet olsun.

    edit: yanlış bir bilgi düzeltildi.