şükela:  tümü | bugün
  • ne kadar kıymetli oldugunu ozellikle yaz aksamları hayatın akıp coskuyla akıp gidişini izlerken anladıgınız aylardır.
  • hiç bitmesin istediğim aylardır. bana göre, hayat bu aylarda güzel.
  • birçok kişinin farkında olduğu ve itiraf edemediği gibi verimsiz geçen aylardır.verimden kastım beynin daha az çalışması. birkaç önlemle önüne geçmek mümkün tabi.
  • gunduz vakti sicakliginin dozunu kacirdigi icin tepenizde hissetseniz de, geceleri tatli esintisiyle bir nebze olsun kendini affettirebiliyor. pencereyi actiginizda ruzgarin yapraklara carpan sesi uyumanizi kolaylastiriyor. yol kenarinda ise eviniz, arabalarin sesleri terapi gorevi goruyor. en azindan benim icin boyle.

gece sesleri gurultu seklinde olmadigi muddetce guzeldir, bazen sarki gibi gelir. yaz aylari da geceleri disaridaki dogal seslerini evinize getiren radyo gibi.
  • doğduğumuzda göbeğimiz nereye atilirsa o yerle bir bağ oluşurmuş aramizda hikayesi doğrumudur bilmem . benim ki çimlere birakilmiş ve çürümüş gitmiş. ancak çoçukluğumu doya doya yaşamış ben olarak söyleyebilirim ki yazin ilk günlerinden itibaren kendimi her bulduğum yeşilliğe atmam , kendimi huzurlu ve mutlu hissetmem belkide bundandir. yaz aylari demek benim için bol bol güneşlenmek( ama denizde asalak gibi saatlerce güneşin altinda kalmak demek katiyen degil) çimlerde uyumak, sallanmak, piknik yapmak, kitap okumaktir.büyük keyiftir yani