şükela:  tümü | bugün
  • sanırım sadece bende var bu. her yaz biterken vay avradını sikeyim yine doğru düzgün karpuz yemeden bi yazı bitirdik diye emekli öğretmen teyzeler gibi evin balkonunda hayıflanıyorum. sonra gün batıyor zaten. evet.
  • yaza girerken dedim ki “bu sene hayvan gibi karpuz yiicemmm”

sonuç, toplasan 4-5 dilim.
  • üniversite biterken de buna benzer bir his yaşanır.
  • aslında bolca yenilmiş olmasına rağmen, sonbahar başlarken toplamda yenilen miktarın yeterli görülmemesi gerçekten bilimsel olarak araştırılması gereken bir fenomendir. nerdeyse her gün karpuz+peynir+ekmek combosu yaptım, yine de bu his bende de oluyor.
  • bir de bunun kavun versiyonu vardır. rakı yanında yediklerim sayılmaz diye hesaplandığında hüsrana uğratır.
  • +1 le katildigim his. bulundugum yerde kg fiyati 8 tl idi. daha sonra cakal migros 2 ye dusurup kocaman karpuzlar getirince yine bisey degismedi. neticede koca yaz toplam yalnizca 4 dilim karpuz yedim.
  • bu bir hissiyat değil gerçektir. çünkü tek başına bir karpuzu bozulmadan bitiremezsiniz, dilim halinde satan yer de olmayabilir çevrenizde. doğal olarak az yemiş olursunuz ve bütün mevsimlerde bunu dillendirirsiniz.

not: eve misafir gelse de karpuz alsam diyen insandir aynı zamanda.
  • yıllar yıllar önce bu his oluşmuştu ben de.yalnız olmadığıma sevindim.ama ben kış adamıyım , yaz bitse bi kurtulsak artık.
  • kış bitiminde yaşanan az mandalina yedim hissine göre daha az acıtır.
  • kiraz versiyonunu yaşıyorum, enflasyon sağ olsun.