şükela:  tümü | bugün
 • kış döneminde yorulan ve tatil için bir yerlere giden oyuncuların, boş durmayalım, burda da film çekelim, gazoz parası çıkar düşüncesiyle oynadıkları filmlerdir. senaryolar ziyadesiyle götten uydurulmuş olup, espri yerine komiklik tercih edilmektedir.
 • genelde 1-2 guzel bayan barindirirlar iclerinde.bu bayanlara bikini giydirilir oralari buralari gosterilir boylece reyting beklenir.cabuk biter cabuk unutulurlar
 • her sene mutlaka çeşitli tv kanallarında pıtırak gibi bitiveren, plajda güneşlenen yağlı insan vücudu kadar çirkin dizi müsveddeleridir bunlar. "yaz da geldi, millet plajlara akın etti, vatandaş tv seyretmiyor" anlayışındaki kurnaz yapımcıların ve saat doldurma derdinde olan tv yöneticilerinin türk izleyicisine reva gördükleri şebekliklerdir aynı zamanda. koca sezon melodramlarla, trajedilerle, siyasi göndermeli şiddet-aksiyon temalı dizilerle türk halkını tavlamaya çalışan dizi sektörü yaz gelince nedense sulu sepken üçüncü sınıf mizahla seyircinin gönlünü çelmeye çalışır, ama nedense hep -güya- komediyle. ne yani yazın kara sevdalıların derdine derman bulunmuş, imkansız aşklar mutlu sonla bitmiş, ağır abiler racon kesme işinden yıllık izne mi çıkmıştır? güneş daha dik açılarla kuzey yarımküreye vurduğu zaman bütün dert-tasa, memleket meseleleri dürülüp kışlık elbise sandıklarına filan mı kaldırılmıştır, nedir?.. necefli maşrapa daha eğlenceliydi bunlardan yahu!...
 • sezon ici iddialı diziler sonrasi tutup tutmayacagini anlamak icin ve rating endi$esi duyulmadan test sürü$üne cikarilan dizilerdir. genelde tutmaz yayindan kaldirilir zaten.
 • 2008 sezonunda büyüyünce şehrazat olmayı dileyen bir dolu kızın baş rollerde rol aldığı paçoz diziler olarak hasıl olmuşlardır.

  bergüzar korel'in fiziği veya oyunculuğu hakkında yapacak pek de bir yorumum yok. yurtdışında yaşamasam binbir gece'yi izlemezdim bile sanırım. ama bu kızlar ve diziler, bergüzar korel'in elizabeth taylor gibi, binbir gece'nin de efsane olmuş bir dizi gibi (ne biliyim mesela dallas) algılanmasına neden oluyor.
 • çoğu kışa çıkmaz. bu kaygı güdülerek de yapılmazlar zaten. başarıları tartışılsa da kışa çıkmayı başarabilenleri için (bkz: kavak yelleri) ve (bkz: genco).
 • bunlar aynı zamanda bir nevi deneme dizileridir. "ya tutarsa" deyip yayına başlarlar ve bunlardan bazıları kışın da devam etme başarısını gösterebilirler.
 • şahanedir. ev ahalisi uyur. balkonun kapısını, pencereleri açılır. yaza ait o serin rüzgardan perdeler uçuşur. şortunuzu giyer, ayaklarınızı koltuğa uzatırsınız. bedeninize buz dolu içeceğinizin serinliği yayılır. düşük gelir gruplarındaki bireylerde bahamalar etkisi yaratır.
 • geçtimiz sezon geniş aile başarılı bir örneği oldu. temmuz ayında başlayan geniş aile, 80'lerdeki perihan abla gibi bir semt dizisi olması, gerek senaryosu gerekse oyuncuların başarılı performansı ile neredeyse 1.5 sezonluk bir bölüm sayısı ile sezonu kapattı.
 • olaylar şöyle gelişiyor sanırım:
  "senaryo yazmak mı boşversene getir yapancı dizileri bakalım.bu sene dawson's creek'i, seneye de gossip girl'ü yaparız ne dersin?"