• yazları balkon kapısını söküp çıkarıyorum. camlar da sona kadar açık. ev portatif çadır gibi, cereyandan tüller savrulup her yer birbirine giriyor.

haliyle dört bir yandan rayihalar harman. dardanel sağolsun, hiç çıkmıyor kokusu yaz kış, yazın ona eşlik eden komşudan kavrulmuş soğan kokusu, ön balkondan eve dolan sardunya fesleğen hanımeli kokusu, arka pencerelerden akşam sefası...

ben ise tüm bu koku harmanı içinde soğana konulan tuz miktarını tespit edebiliyorum. (gece gece soğan kavuran komşularım var)
  • bahçeden bildiriyorum. 15gün önce hanımeli ve gül kokuları baskın, yasemin arka planda iken; an itibariyle buram buram yasemin ön planda, hanımeli hafifledi. sulanan bahçenin toprak kokusu da eşlik ediyor.
  • benim için yaz gecesi kokusu pencereden esintiyle süzülüp gelen bazen yasemin, bazen hanımeli kokusudur.

yaza merhaba derken gelen portakal çiçeği kokusunu da eklemeden geçmemek gerek.
  • kendine has bir kokusu var yaz gecelerinin. kulaklıklarımı takıp huzur verici bir şarkı eşliğinde sokakları arşınlamak istiyorum. bazen de melankolik bir koku, içime çekip kapkara gökyüzüne çeviririm bakışlarımı.
    balkona çıkıp o kokuyu içime çektikten sonra dışarı çıkamazsam aklım havada uyurum. iyi geceler.
  • ve cırcır böceği sesi
hesabın var mı? giriş yap