şükela:  tümü | bugün
  • tüm yo-yo şeklinde kilo alıp verenlerin sebebi. maalesef koskoca, bilindik markaların da ittirdiği kafa.

bi de bu yaz denilen mevsim, bi kadınlara geliyor sanırım.

çaylar, diyet bisküviler, kahvaltılık gevrekler bir bir zıplıyor sağdan soldan ve düğmesini kapatamayan üzgün kadın prototipi, ısıtılıp ısıtılıp önümüze koyuluyor. erkeklerimiz cümleten sikspek olduysa demek...

mevsimlerle bedeninizin ne alakası var?

ben söyliyim alakasını: yaz gelince bikiniler etekler meydana çıkıyor ve milletin göz zevkini bozma riskiniz(!) artıyor. e nooluyor? beyaz leblebiyle beslenen gerizekalılar, akın akın caddeleri dolduruyor.

yapmayın. bundan daha akıllısınız.

vücunuzla ilişkiniz 4 mevsim, lütfen kendisine ayıp edip stres yüklemeyin. o güzelim vücut, size dönüp de trip atıyor mu? "anca yazın aklına geleyim zaten, hıh!" diyip küsüyor mu kışın? hayır bebeğim. sizi taşımaya, sizin için yemeklerinizi sindirmeye, kadehinizi, ekmeğinizi, paranızı tutmaya devam ediyor...

dolayısı ile lütfen, hazır şu saçma salak reklamlar başlamışken, kendinize ve tontiş bedeninize eziyet etmeyin.

insanların gözleri, sizin gözlerinizden daha kıymetli değil. herkesten önce siz bakın bedeninize. aynadan yansıyan şeyi sevmek için yola çıkın. o sevilesi olacak vücudun sabit bir bedeni yok. kendinizi 46 beden seviyorsanız, 46 beden kalın. fakat bunu sağlıklı biçimde yapın. yani dengeli beslenin ve hareket edin. ondan sonra selülitiniz varsa da var, oturunca göbeğiniz 2,5 kat oluyorsa da kısmeth... aslolan, sizin iyi hissetmeniz.

derin nefes alııın. düğme de kapanmıyosa kapanmasın. kahvaltılık gevrek kemirince, karışık bitki çayı içince, tahta gibi püskevit çiğneyince; zayıflamaya bir adım yaklaşıp kendinizden bin adım uzaklaşmayın. gerçekten canınız onları yemek/içmek istiyorsa yapın.

yoksa başa döneceksiniz, her 1 kaşık gevrek yerine 10 kaşık nutella gömeceksiniz 2 ay sonra.

onun yerine her mevsim vücudunuza kulak verin. kendi gözlerinizin lafını, başkalarınınkinden daha çok dinlemeye çalışın.
  • yandığımda sixpack deseni yapabilecek mayokini alıp yaza karın kasım varmış gibi girmeyi planlıyorum. (bkz: inovasyon) 101
    bunların makyaj versiyonu da var ama akar şimdi deniz suyunda.