şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yaz)
  • karpuz-peynir-ekmek mevsimi.
  • bana huzur verendir. hava ister kapalı, ister yağmurlu olsun, yaz mevsimine dahil olan bir ayda, günde uyanmak beni mutlu ediyor. sorunlu muyum neyim?
  • midemi bulandıran, mideme ağrılar sokan mevsim.

havanın bir sıcak bir soğuk ne idüğü belirsiz bir şekilde seyretmesinden daha çok nefret ettiğim bir şey varsa o da sıcak havadır.

temelde soğuk havadan da yani çok soğuk havadan da nefret ediyorum... ideal yaşam ortamım 5-10 santigrat derece arası. 15'in üstünü görünce kahrolmaya başlıyor, 18 ve üstünde ölecek oluyorum.

yazdan ise 30-35 derecelerden ise ölesiye nefret ediyorum. insan sıcakta, güneşin teninizi kararttığı bir ortamda nasıl huzurluca yaşayabilir aklım almıyor.

ter, nem, tuz...

öf...
  • bacak görme sevdalısı erkeklerin-ki bu dünya erkek nüfusuna denk geliyor- dört gözle gelmesini beklediğidir.
    hadi yine iyisiniz beyler.
  • bu sene bir türlü gelmeyen ve bu gidişle gelmesi muhtemel olmayandır.
  • geldi gene tipini s... dedirten mevsim. bu kış çok hasta oldum, bir kış aşığı olarak kış mevsimi çıksın diye dua ettim hatta, o derece berbattım tüm kış. fakat şimdi yine oturduk yerde basan sıcak, yatarken uyutmayan sıcak, beni, battaniyeme sarılıp uyuduğum kış günlerine hasret ettirdi.

bunun ortası var, o da kısa sürüyor arkadaş.
  • insana güneş sistemine en uzak gezegene taşınma isteği uyandıran mevsim.
  • yorgana nevresim geçirme derdinden muaf olmaktır.
    (bkz: pike)
    her hafta 15 dakika kazandırır. zaman önemli.
  • öğrenciyken okulların tatil olması sebebiyle en sevdiğim mevsimken, iş hayatına başlayınca en sevmediğim mevsim haline dönüşen zaman dilimi. yılın bu zamanını sevmememin sebeplerinden bazıları:

-günün büyük bir bölümünde maruz kalınan sıcak hava
    -gece uyutmayan sinekler
    -insana çöken rehavet
    -terlemek ve ter kokusu
    -vucüdunu teşhir etmeyi marifet bilen insanlar

tek sevdiğim yanı ise en sevdiğim meyvelerin bol olduğu zaman dilimi olması.