• şaka maka huga'da küfreden çocuk olayı gibi şehir efsanesine evrilmiş haldeki bir dönemin renkli çocukluk yarışmasından. survivor'daki havuzlu su oyunlarının bire bir aynısının çocuklu versiyonuydu. o zamanların berbat arşivciliğinin bir sonucu olarak internette bir dakikalık videosunu bile bulamazsınız çünkü yoktur. böyle bir yarışmanın varlığını inkar edecek biri çıksa onun aksini kanıtlayacak hiçbir somut delil bulamazsınız.

yıllar ötesinden gelen edit: programın yarışma görüntüsü olmasa da tanıtım reklamlarından birine ulaşıldı. en azından böyle bir programın varlığı artık kanıtlanabilir durumda. görüntü için:
    https://youtu.be/due-dravgcu?t=164
  • trt'de yayınlanan çocuklara yönelik bir yarışma programı. bir kaç grup var ve her gruba bir hayvan ismi veriliyor. galiba isimleri kendileri seçmiyor; çünkü şöyle grup isimleri duydum: yılanlar,sazanlar,akrepler vs...
  • trt'de hastası olduğum yarışma programı. sabır testi gibi görülse de, hoş vakit geçirir. ankara, gölbaşı'nda çekmişler bunları. ayrıca (bkz: bale bölümünün şirinleri)
  • bu yarışma programından akıllarda kalan bir kişi de orgcu ahmettir. bu kişi orguyla birleşik bir adam olsa gelir idi ki her duruma bir sample uydururdu. 3. sınıf kahkaha sesleri, su şıpırtıları, palyaço sesleri (nasıl oluyorsa artık)..
    programın kilit ismi için ise (bkz: mehmet çepiç)
  • çok güzel bir çocuk programıydı. güzel yarışmalar olurdu. sanırım 2000'lerin başıydı. tatlı zamanlardı. mehmet çepiç sunardı bunu. işin tuhaf yanı, bir üst entry'de çok güzel bir şekilde özetlendiği üzere internette bu yarışmanın varlığı adına geçtim videoyu, fotoğraf bile yok. üstüne üstlük bu yarışma trt gibi bir kanalda yayınlanmasına rağmen. pes doğrusu.
  • trt'de yayınlanırdı ve ben çok severdim bu programı. öyle çok severdim ki bir seferinde televizyonun elli santimetre önüne oturup neredeyse hiç hareket etmeden izlediğim için program bittiğinde, camdan vuran güneşin ensemi yaktığını ancak anlayabilmiştim; bildiğin canım yanmıştı. yaz oyunları'nı öyle çok severdim ki sürekli programa katılmayı hayal ederdim ama yüzmeyi bilmiyordum; yüzmeyi bilmeyen bazı çocukların simitle, yelekle falan yarıştığını görmem umudumu hep diri tutuyordu. sonra yüzmeyi öğrendim, havuzla tanıştım da hevesimi biraz aldım. programa tabii ki katılamadım ama ensemi yakan yaz güneşine kayıtsız kalacak kadar hevesle takip ettiğimi de unutmadım.

kalmadı artık böyle eğlenceli şovlar. bırakmadılar.
  • (bkz: you are the one that i want) şarkısının bilinçaltımda yankılanmasına sebep olan küçükken izlediğim yarışma programı. ama sanki hiç var olmamış da bizim hayal dünyamızda yaşanmış gibi arşivlerde videoları bulunamıyor.
  • birkaç üstteki youtube linkini görene kadar kendi kafamda uydurduğum bir şey olduğunu düşündüğüm yarışma programı. kime sorsam bilmiyor, nereden araştırsam hiçbir videoya ulaşamıyorum. n'olur bir yerlerde eski bölümleri yayınlansın :')
  • şu programdan 10 saniyecik bile izlesem muradıma ereceğim. nasıl olur da hiç kaydı olmaz anlamıyorum. eninde sonunda böyle bir program olmadığına ikna olacağım...
    görklü tengrinin aşkına, elinde videosu olan yüklesin de izleyek be.
  • mehmet çepiç'i tek yürek dizisinde görünce birden bire aklıma geldi. önceki yazar arkadaşların da dedikleri gibi, internet ortamında tek bir görsel, tek bir kare görüntüsü yok bu yapımın.
hesabın var mı? giriş yap