şükela:  tümü | bugün
  • serdar ortaç'ın değişmeden (!) önceki güzel parçası.
    90'larda klibiyle de göz doldurmaktaydı.
  • söz müzik serdar ortac olan bir sarkidir bu. hepimiz bir zamanlar ondan bir sekilde defalarca dinlemisizdir. simdi bir de ayten alpman'in yorumuyla bir baskadir ayten alpman albümünde dinlenmesi gerekir...bir sarkiya önyargiyla yaklasmamanin nasil sonuclara yol acabilecegini gösterir...tüyler diken.
  • sevdiğim endr ortaç şarkılarından birisidir ve işin ilginci benimle aynı hissiyatta çok tanıdığım vardır. hatta vakti zamanında radyoda bir dj bu eser için " serdar ortaç dan beklemeyeceğimiz kadar iyi bir şarkı" demişti.
  • "sonunda başbaşa kalıyoruz gene
    baş başa kalıyoruz doğayla ben
    işte az önce yağmur da başladı, cumartesi günlerden
    bir vapur daha kalkıyor iskeleden
    ve yağmur hızlanıyor biraz
    uzanıp yatsam diyorum otların üstüne çırılçıplak
    tam öyle yapıyorum
    şimdi yağmuru seviyorum, şimdi yağmuru seviyorum,
    yağmuru seviyorum."*
  • ayten alpman'la başka bir boyut kazanan serdar ortaç şarkısı.ayrıca düzenlemenin , bir şarkıyı nasıl değiştirdiğinin , güzelleştirdiğinin ya da çirkinleştirdiğinin kanıtıdır adeta.
  • ayten alpman versiyonunu dinlediğimde başka bir şarkı sandığım ancak sözlerini dikkatle dinlediğimde bildiğimiz serdar ortaç bestesi olduğunu fark ettiğim aslında muhteşem sözlere sahip olan şarkıdır. büyüksün ayten alpman demek istiyorum. dinlemeli, dinletmeli...
  • gezegenin en güzel kokularını ortaya çıkarandır.
  • eskişehir'de sıklıkla doluyla bir pik yapmayı adet edinmişse de,
    hele de sağanakken,
    iç organlarımı yıkadığını hissettiğim yağmurdur,
    yüreğimden başlayarak.
  • eşanlamlısı ve de bulmacalarda çıkan formatı için:

(bkz: kay)
  • ahmet hamdi tanpınarın bir öyküsü, yaz yağmurunda evinin bahçesine sığınan bir kadınla yaz yağmuru gibi kısa süren bir aşk yaşayan sabrinin öyküsü. öyküdeki kadının isminin olmaması, adamın da hacivat-karagöz halüsinasyonları görmesi, bana kadının da bir hayal ürünü olabileceğini , olması gerektiğini düşündüren şeyler.