şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlük'teki sinsi kullanıcılardır.
  eleman bir şeye gıcık oluyordur, nefret ediyordur ancak bununla ilgili linç ekibinin tokatını yemekten korktuğu için duygu ve düşüncelerine tercüman olanların yazılarını favorilere atar. bir nevi kendi aralarında anlaşma biçimidir aslında.
  bu gibi yazarlara not olarak "sinsi" yazmayı kendime bir borç bildim.

  bu tiplerden uzak durun. fikirleri bile kendi fikirleri değildir. basın engeli kurtulun.
 • çünkü sen aynı zamanda favorilediklerinsin.
  kötü bir şey değildir. yazacağını çoktan yazan biri varsa tekrara düşmek yerine favoriye alırsın.
 • bazen bir başlığa avını görmüş kartal edasıyla yaklaşır veya bir badimde ona yazılmış; yazılabilecek en şahane tespitler aromasını gördüğüm anda şimşek çakmışcasına favlarım. şu sözlükte favladığım bazı badilerimden dolayı eksilendiğimi de bilirim. bakın, yazdığımdan değil o insanı favladığım için ona olumlu ya da olumsuz zaafı bulunan biri yapar bunu. ben de bile bile daha çok favlarım. bu örnekten anlaşılacağı gibi tepki alırım diye yazmaktan çekinip de sadece fav verdiğiniz bir entride bazen favlayan olarak da dikkat çekersiniz.

  böyle bir endişe boştur. siyasi görüşünüz favladıklarınızdan zaten kayıt altına alınmıştır. "başıma bir şey gelmeyecekse" girizgahı da işin yazıdaki frenidir. o da ayrı bir tartışma konusudur. favlayan insan genelde kendi düşüncelerinin o an başka bir yazarın duygu ve bilinç dünyasında grand tuvalet giydirilmiş halini görür ve üstüne derin bir boşluk hissi ve sonrasında da huzur duygusuyla sakinleşir. favlamak takdir, teşekkür ve sürprizli bir armağan anlamı taşır.
 • benim dusundugumu benden once yazmissa favorilere alirim. illa yazamadigim diye bir sey soz konusu degil yani, döyzb diye bir sey vardi bir zamanlar sözlük'te.