• doğru bir karardır. adımızla paylaşım yaptığımız başka alanlar da var. orada yazdıklarımız arkadaşlarımızın bilmesini istediğimiz şeyler, burada yazdıklarımız ise bilmesini istemediğimiz şeyler olabilir. benim yakın çevremden bir kişi sordu şimdiye kadar, söylemek istemedim. çeşitli sebeplerle bilen ve öğrenen 3-4 kişi var. onlar hakkında yazarken dikkat etmeye çalışıyorum ve bu hoş değil. son olarak (bkz: kara murat benim).
  • bu konu ile ilgili upuzun yazmak istiyorum aslında konudan sapsam bile döküleceğim artık bütünüyle.

bir kız arkadaşım var ( yazının devamında x diye bahsedeceğim). ikimizde bir diğerinin yazar olduğumuzu bilir ama asla adın ne diye sormazdık. çünkü neden soralım?

neyse bu bir zamanlar olgun sandığım x kişisi, çok ama çok sevdiğim bir erkek arkadaşımla (y kişisi) sevgili oldular ki ben hiç istemedim ama ikisi de kaç yaşında insanlar bana ne ? dimi. bir şekilde ayrıldılar. x kişisi benimle aynı şehirde ama y kişisi uzakta. x kişisi her gün inanılmaz bir manipülasyon ile beni dolduruyor ve üstelik kız harbiden acı çekiyor, artık benim canım yanıyordu onu gördükçe. normalde hayatta düşmem bu olaylara ama o kadar manipüle edildim ki artık y kişisine kızıyordum bile. neyse bu süreçte bu x kişisi bilinçli şekilde bir kaç kez yazar adını görebileceğim şeyler yaptı, ben de adını gördüm ama neden okuyayım? bu arkadaş bunu daha önce bir kaç arkadaşa daha yapmış olacak ki, kendisiyle ilgili başka arkadaşlardan ''ya x'in ekşi sözlükteki şu şu entrysini görmen lazım'' gibi şeyler duydum ve baktım neler yazdığına.

aradan epey zaman geçti, beni manipüle ettiği konuyla ilgili aydınlanma yaşayıp, karşıma alıp dürüstçe yanlışını doğrusunu anlattım. ilk başta olgun karşılamasa da sonradan benimle arkadaşlığına devam etti. bir gün sözlükte takılırken '' aa bi girip bakıyim lan'' dedim. bir iki yazısını editleyip, benim hakkımda yorumlar eklemişti yüzüme söyleyemediği :) öyle mi dedim.. o zaman bundan sonra karşılıklı salağa yatma vakti. ne zaman o x'e ters gelen bir şeyi dürüstçe ona söylesek, bizim kadar olgun karşılayamaz ve muhakkak bir entry ile laf sokar.. benim adımı bilmemesine rağmen böyle bir şeyi bir kere bile yapmamıştım, çok korkakça. şimdi bugün yine hoşuna gitmeyeceği bir şey söyledik. pusuda bekliyoruz :d aha da böyle napalım, kendi istedi.. biz de eğlence çıkardık kendimize..
  • bu sayede gerçekte gerçekte ne düşündüğünü yazıyor herkes buraya. diğer türlü zaten maskeyle dolaşıyoruz ortalıklarda.
  • rezil olma korkusu işte...millet anonim takılınca bi cesaret geliyor, normalde söylemeye götünün yemeyeceği laflar ediyor. facebookta akrabanın ergen fotoğraflarını görüp "hayırdır yeğenim bir derdin mi?" var demesi gibi bir şey.
hesabın var mı? giriş yap