şükela:  tümü | bugün
 • eskiden bunu yapanlara ciddi derecede sinir olurdum. "burası sözlük ve madem buradasın neden engelliyorsun" minvalinde bir yaklaşıma sahiptim. ve hali hazırda, sözlüklerdeki çeşitliliğin kişiyi zenginleştirdiğini düşünürdüm. lakin en azından son iki senedir artarak, sözlükler çöplüğe dönmeye başladı. ne olursa olsun, her dönem sözlüklerin bir kontrol mekanizması vardı ve belirli oranda uçlar temizleniyordu. lakin bu kontrol mekanizması artık yok, haliyle kişinin kendi mekanizmalarını devreye sokması gerekiyor. eskiden zenginllik olarak düşündüğüm şeyler, artık bizzat kendimde hastalıklı bir hal almaya başladı ve gerçekten, ülkenin genel durumu mu bu halde bilmiyorum lakin, sözlüklerde çok ciddi miktarda ruh hastaları var. basıyorum engelli geçiyorum ve sözlük yönetimine de, en azından twitter gibi belirli miktarda engellenen yazarları uçurmasını tavsiye ediyorum, böylece sözlük daha işlevsel bir hal alacaktır emin olsunlar.
 • engellediğim kişi benim enrylerimi görüyor ama görmesini istemiyorum. nasıl yapıcaz bunu anlamadım.
 • sözlükteki yobaz, bağnaz, tutucu, faşist, yeni düşünce ve farklı fikirlere kapalı herkesi tek tek engelliyorum. ve bu bana büyük bir zevk veriyor. yobaz derken sadece dini anlamda yobaz anlaşılmasın. bana göre bu tanım, kemalisti de, ırkçıyı da kapsıyor . sadece ben doğruyum kalan herkes yanlış düşümcesinde ve faşistliğinde olan herkes. sayı şimdiden 1000 e ulaştı.
 • yazar olarak ilk kez birini engelledim az önce .insanların birbirlerinin fikirlerine saygı duymaları gerekir ama burası okuduğunu anlamakta zorluk çeken , daha anlamadan etmeden cevap vermeyi bir halt bilen embesiller ile dolu.
 • zannedersem dogru sekilde calismayan fasilite.

  sozluge zarar veren, kufurler sacan, fanatik ve kendimce gereksiz ne kadar insan varsa engelleyerek her gun aktif olarak kullandigim platformu daha verimli bir hale getirmeye calisiyorum.

  kullanici engellerken kesinlikle kullanici adina bakiyorum, yeri geldiginde diger entry'lerini de kontrol ediyorum. fakat gectigimiz gunlerde bir hususu fark edip, takipledim.

  engelledigime emin oldugum en az 10 hesap tekrar karsima cikmakta. kimisini ucuncu kez engelliyorum. dolayisiyla merak ediyorum; gun icerisinde bir engelleme siniri mi var; bazi kullanicilar milletvekili statusunde mi?

  zaten "basliklarini engelle" ozelliginin senelerdir islevsiz oldugu malumken engelle tusunun da islevsizligi eksisozluk kullanimini iyice zorlastirir. benzeri sorunu yasayan kullanicilar varsa yesillendirirse olayin kapsamini anlamis oluruz sanirim.

  tanim: bazen calisan ozellik.
 • son dönemde sıkça yaptığım eylem. her ne hikmetse bu dönemde engellediğim yazarların entry sayısı en fazla 200 falan. kimlerin, nasıl alındığını merak etmiyor değilim.
 • (bkz: engellediğim kişinin benim entrylerimi görebilmesi sorunsalı)

  ben engellenen yazarın yazdıklarını görmek istemiyorsam o da benim yazdıklarımı görmesin.
 • girdiğin entryide küfür etmemişsin sadece fikrini beyan etmişsin, fikrin karşı tarafla aynı safta olmak değil fikir herkesin kendine özgü bir olgu, sonra adam dediğim yaratık kalkıp özel mesajla hakaretler yağdırarak cümlenin sonuna engelledim seni! ibaresi düşüyor.engelle güzel kardeşim engelle tabii sen beni, bu üsluba sahip biri zaten benim entrylerimi okumasın bir zahmet.
 • (bkz: taraf olmayan bertaraf olur) demenin ekşi versiyonu.