şükela:  tümü | bugün
 • farklı fikirlere ve özgür düşünceye karşı olan sözde yazarların karşı çıktığı sınırlamadır.
  arkadaş nereden buldun engelleyecek 5000 kişiyi? bu kadar tahammülün yoksa dışarıya, git mağaranda otur ne kimseyi gör ne de duy. burası senin arka bahçen mi herkesi susturuyorsun kendince? ben şahsen karşıt görüşleri okumaya bayılıyorum her aydın insanın yapması gerektiği gibi.
  olay trollerse eğer; ekşisözlüğü kutsal bilgi kaynağı olmaktan uzaklaştıracak herkese ve her şeye ben de karşıyım, bunun da sözlüğün yönetiminin çözmesi gereken bir sorun olduğunu düşünüyorum.
 • komple bütün yazarlar engelleyebiliyoruz demek ki!
 • şu entryleri okuyup anlayabilen hemen herkes kimin sığır olduğunu net bir şekilde anlayabilir diye düşünüyorum. ekşisözlük kurulduğundan beri bu mecrada olan şahsıma, profile bakarak "çömez" muamelesi yapılması da fazla komik. yazar arkadaşa; "bilgi olmadan fikir olmaz" lafını tekrar tekrar okuyup bilincine iyice yedirmesini ve ayrıca kelime oyunu yapmaya çalışıp kendini daha fazla küçük düşürmemesini öneririm, zira "posta gazetesi şairi" gibi gözüküyor buradan.
 • bir insanın nasıl konuştukça içinde bastırdığı ezikliği ve tahammülsüzlüğü açıkça ortaya çıkardığını gösteren bir başlık olmuştur. bu gibi insanların; birey için psikolojik, toplum için ise sosyolojik olarak incelemeye tabi tutulmasının gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.
  tüm insanları kendin gibi zannetmek; özellikle dışarıya kapalı yaşayan insanlarda daha çok görülen psikolojik bir rahatsızlıktır. yani bir kimsenin söylediğine; -olmayan tahammülünü geçiyorum- bilgin olmadığı halde "yalan" gözüyle bakmak büyük bir gaflettir, ve insana "kişi, kendinden bilir işi" atasözümüzü hatırlatmaktadır. gülüp geçmek istiyorum ama üzülüyorum bu halinize ve gülemiyorum.

  ayrıca;
  (bkz: flood yapma yeğenim)

  edit: imla.
 • başlıklarını engelle uygulamasından sonra kaldırılması gereken sınır.

  hergün yüzlerce troll hesabının ekşi sözlük ortamına aktığını düşünürsek 1-2 ay sonra yapacağımız engellemeler yeterli olmayacak.

  (bkz: yazar engelleme sınırlamasının 5 bin olması)
 • sizinle aynı fikirde olmayan herkesi direk engellemek nedir yahu? bide 5000 kişiyi beğenmemişler. troll dediğin toplasan 50 tane yoktur, peki gerisi?

  biraz açık fikirli olun arkadaşlar, burada okuduklarınızın sizin arkadaş çevrenizin söylediklerinden bir farkı olsun.
 • ben hep 50 lik sınırladığımdan beni etkilemeyen hede.
  5 bini beğenmiyor paşam. lan zaten sözlükte kaç kişi yazıyor doğru dürüst.
  entry troll de olsa okuyunuz efendim.
 • 5 bin kişiden fazlasını engelleme ihtiyacı duyuyorsanız bence sözlük size göre bir yer değildir, eğlence ve bilgiyi yanlış yerde arıyorsunuz.

  ha bana kalırsa olmaması gereken sınırlama. çok istiyorsa bütün yazarları engellesin, her başlığa yazıp kendi kendine konuşsun hiç okumadan, bize ne ki?
 • adil kullanım kotası gibim bişeydir.
 • sözlüğü kendisine günlük haline getirmeye çalışan yazar beyanatı.

  kaç kişi var da 5 bin kişiyi beğenmiyorsun.