şükela:  tümü | bugün
 • sozlugun yeni butonlarindan biri.entryi girenin altinda cikan mesaj ve ispiyon butonlarinin arasinda beliriyor.tikladiginizda(bkz: coming soon)(bkz: turkce konus ulan)
 • icinde yazarin resimli ozgecmisi, referanslari, çocukluk fotograflari (sünnet düğünü, ilkokulbirde kurdale felan takarken), entrylerinden ornekler, aldigi ayarlar, selam ettiği yazarlar, selam aldığı yazarlar gibi ön bilgilerin bulunacağını sandığım buton.
 • icq infosu tarzi bir $ey olacagini du$unuyorum, bekleyip gorecegiz.
 • sözlük yazarlarının kendileriyle ilgili açıklama yapabileceği ve başkalarının açıklamalarını okuyabileceği bölüm
 • kitaplarda kullanılan şekliyle ilgili entry yazmayı ve kendim için hazırladığım bir kaç "mizahî" örneği vermeyi ertelediğim tamlama. iyi ki de ertelemişim!*
 • o "kam"*madan ben yazacağımı yazayım;

  1966'da uganda'da doğan yazar gençliğinde ira örgütüne katıldı. daha sonra; "benim bu elin; eli kanlı, gözü dönmüş teröristlerinin arasında ne işim var?!" diyerek türkiye'ye döndü ve dhkp-c'ye katıldı. bir operasyonda yakalandı; bir ay sonra çıkan afla özgürlüğüne kavuştu.
  dünyanın en akıllı, en cesur, en becerikli, en yardımsever, en iyi ve en mütevazi insanı olan yazarımız; kendisinin yaptığı sayısız iyilikleri ve kendisine yapılan kötülükleri hemen unutur; fakat kendisinin yaptığı -ki hiç yoktur- kötülükleri ve başkalarının kendisine yaptığı iyilikleri -hiç olmasa da!- asla unutmaz! öyle ki; 2.11.1989 tarihinde bir belediye otobüsünde hiç tanımadığı bir insanın "hemşerim saat kaç?" sorusuna yüksünmeden hemencecik cevap vermiş; bunun karşılığında sadece bir teşekkür ve otobüstekilerin kendisini alkışlamalarını beklemiş; umduğunu bulamayınca hiç aldırmamış, taşkınlık yapmamış ve sadece, yolculara dönüp; "hepinizin allah belasını versin!" diyerek, şaşkın (ve tabii ki pişman!) bakışlara aldırmadan efendice otobüsten inmiştir.
  çok ince ruhlu, duygusal, romantik ve nâif olan yazar uzun süre cellatlık, bir süre de kasaplık meslekleriyle iştigal etmiştir.
  evli ve arabalı olan yazar; yedisi kız sekiz çocuk amcasıdır.
 • 1960 yılında antarktika'da doğan yazarımız, her sanatçı gibi, merak saldığı dala -yani okuma ve yazmaya- küçük yaşta (33) başladı. ilk önce suç ve ceza, savaş ve barış gibi hafif kitapları okumuş daha sonra pamuk prenses ve yedi cüceler, cin ali ve oyuncakları gibi hacimli eserlere dadanmıştır.
  gençliğinde nihal atsız hayrânı bir sosyalist olan yazar şimdilerde nâzım hikmet hayranı bir milliyetçidir. ayrıca çok dindar bir insandır. dindarlığına örnek olarak; annesinin hacı olmasını, ninelerinin başörtülü, dedelerinin sakallı olmalarını gösterebiliriz.
  paraya hiç önem vermeyen yazar altın borsasının ünlü spekülatörlerinden birisidir. ayrıca; lüks, şatafat gibi şeyleri sevmediğinden, köşkünün mobilyalarını yılda sadece iki kez değiştirmektedir. hayır işlemeyi de çok seven yazarımız her yıl kızılay'a 1.000.000 tl bağış yapmakta ve çağırdığı gazeteci ve televizyoncular çekim yaparken parayı zarf içinde yetkililere teslim etmekte; gösteriş olmasın diye de bağışının miktarını açıklamayıp, yetkililerden de açıklanmamasını istemektedir.
  kültür ve sanatolaylarıyla çok ilgili olan yazar televole, magazin forever ve paparazzi gibi entellektüel boyutlu programları hiç kaçırmamaktadır.
 • 1947 yılında çemişgezek'te doğan yazar çok fakir ve zorluklarla dolu bir çocukluk - gençlik dönemi geçirmiştir. hatta lise yıllarında ferrari'sine benzin koyacak kadar para bulamadığı günler bile olmuştur.
  ilk, orta, lise ve yüksek eğitimini; almanya, suriye, vietnam, belçika, meksika, rusya ve amerika'da tamamlamış; bu ülkelerde geçirdiği yıllar kendisinin italyanca, urduca, yunanca, ermenice, japonca ve hutuca öğrenmesini sağlamıştır.
  sâdece türk sanat müziği dinleyen yazarın en beğendiği sanatçı banu alkan hanımefendi'dir. reha muhtar, zekeriya beyaz, gibi düşünürlerden çok etkilenen yazar, kitap okumayı çok sevdiği için, şimdiye kadar tam beş kitap okumuş ve içlerinden en çok yazarı la fontaine olanını sevmiştir.
  dünya'nın gördüğü en vefalı evlat olan yazar anne ve babasını, sektirmeden, her dört yılda bir, kaldıkları huzurevinde ziyaret etmektedir.
  kendisinin biri sahra çölü'nde yazlık, diğeri alaska'da kışlık olmak üzere iki evi; bir de son model bmx bisikleti bulunmaktadır.
 • sozkonusu butona basildiginda ben butonuyla ayni sekilde, toplam,bulunan ayda, bulunulan haftada ve bulunulan gunde girilmis entrylerin sayisin gosteren hede.ayni zamanda yazarin kacinci nesilde yazar oldugunu ve durumunu da** ogrenebiliyorsunuz
 • "azimli yazar olmaliyim!" tarzi gazlara ve bu tarz gazlarin (kendimi kimya hocasi gibi hissettim.) dogal sonucu olan bir garbage entry patlamasina sebep olmamasini umdugum, sozlugun yeni eglencesi. (kimi gorsem basiyorum valla kimmi$ neymi$.)