şükela:  tümü | bugün
 • takım elbisemi giyip sözlüğü profesyonel ahlak ciddiyetimle her açtığımda yakındığım mevzudur.

  halbuki sözlük, insanların iş ciddiyetinde ele alması gereken bir ortam olmalıydı. bizden de varolan beklenti zaten budur.
 • çin maliyiz hepimiz, çinçin taraflarindaki imalathanelerde imal edilmi$. boutique buket, dudaklarini buzmu$, ivrenerek bakiyor bize. eline bir tirpan alsa mesela bir isvicreli bilim adami, melmeketin dogusundan batisina, kesse bir katman, ince dilim halinde ustten, bir ince dilim de sozlukumuzden, ikisinin de kalitesi ayni ibri$im derdi dedem... ibri$im ormuyorlar oyyyy, oyyyy, sevmi$im vermiyolarlar, dayanamam bennnnnnnnn...
 • sözlükte kendileri çalıp oynayan, ülkede de bolca kendilerini ülkenin sahibi sananlar var olduğu gibi kendilerini sözlüğün sahibi sanan yazarlar çoğunluktayken, demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri savunan insanlar da sözlük yazarı olmaya başladı. bu sebeple; doğan medya grubu'nun sözlük versiyonları rahatsız oldular, ortamları bozuldu.. bunu açık açık ifade edemeyenlerin başvurduğu tespitimsidir bu düşüş müşüş hikayesi..
 • başlıktaki tüm gönderiler dalga geçme amaçlı ama bir boyutu ile ilgili söz söylemeden duramayacağım,

  herhangi bir konuda bir gönderide yanlışlık bulduğumda gönderi sahibine doğrusunu belgesi ile beraber söylüyorum, kimisi teşekkür ediyor, kimisi ha öyle mi ayarında bir cevap atıyor, kimisi cevap da atmıyor ama %90'ı gönderisini düzeltmiyor ya da silmiyor.

  neyin kafası bu allah aşkına? gönderi sayınızla mı tatmin oluyorsunuz? neden çöp gönderi okutuyorsunuz millete? bir faydanız yok bari zararınız olmasın.
 • yeni yazar olmama rağmen benimde müzdarip olduğum sorundur. açılan bazı başlıkların cinsiyetçi ve mide bulandırıcı olmasının yanısıra girilen son derece vasıfsız entryler sözlüğün kalitesini ve sözlükte geçirilen vakti düşürüyor. yazar alımında daha seçici olmak bir çözüm olabilir belki.