• yazar kasa tenasül uzvuna girdiği için başarısız bir eylem olacaktır.
  • o arkadaş şu an aynı eylemi yapmak istese şanlı reisimize 320 kişilik koruma ordusunu aşıp 2 km'den fazla yakınlaşamayacağı gibi becerse bile o fırlatılan kasanın acısını bacanağının kızkardeşinin 2 yaşındaki kızına kadar sülalesinden çıkarırlar.

zamanında hiç farketmediğimiz özgürlüklerimiz varmış ve her yıl yeni bir tanesini keşfediyoruz. vay arkadaş.
  • bu gözler seni arıyor arkadaş. nerelere kayboldun? ecevit’e sallarken rahattın, haydi piste alalım seni. bak dolar 5t’lyi geçti.
  • oyle bir eylemin olma olasiligi imkansizin da altinda. biri kalkip meclisn onunde ya da sarayın yakınında yazar kasa fırlatsa anında iceri tıkıp yedi sulalesini fetocu ilan eder, ac, susuz, issiz birakirlar. niye meclis dedim cunku saray'ın yakınına yaklaşması mumkun degil. meclis de orda sembolik olarak duruyor.
  • (bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)

ps: ecevit pek farklı değildir, hikmet sami türk'ten, 19 aralık cezaevi operasyonuyla tüm ülkeyi f tiplerine çeviren kararlardan biliriz ecevit'i. okuyan da sanacak ki o vakit sanki muhaliflere gül dağıtılıyordu. insan yakıldı cezaevinde.
  • en son bir devlet dairesinde şef yapılmıştı kısaca aylık en az 1000 dolar maaş alıyor ve sizlere gülüyordur.
  • yaşlanmıştır, rahat bırakın adamı.
  • yeni açıklamaları ile hükumetin yanında olduğu anlaşılmıştır.

bugün yaza kasa atılacak bir durum yok

haberi okuyunca iki nokta dikkatmi çekti.
    1- arkadaşın hızlı yükselişi: "2009 yılında dönemin gümrük ve ticaret bakanı hayati yazıcı ile iletişime geçerek iş isteyen çakmak, bu tarihten sonra ankara büyükşehir belediyesi’nde önce işçi olarak göreve başladı, ardından hizmetli kadrosuna, memur kadrosuna ve son olarak şef kadrosuna yerleştirildi." (haberin sonunda mevcut ifade)

2- olay tarihindeki haber videosunda görülen o günki dolar değeri: 1,6340

https://youtu.be/pgwutx7mdec
  • ekşisözlük yönetimi kendisine soru cevap daveti yapmalıdır.

merhaba, ben ahmet çakmak (yaa) sorularınızı bekliyorum.
  • elektrik sayacı ya da kombi fırlatmasını beklerdim ama bu devirde zor.
hesabın var mı? giriş yap