şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2001 krizinin yaşandığı günlerde, dönemin başbakanı bülent ecevit’i bir esnaf yazar kasasını fırlatarak protesto etmişti.

  bu sahne 2001 krizinden akıllarda kalan en önemli olaydır. bu sahneyi yandaş medya, akp iktidarında bu olayların yaşanmadığını kanıtlamak ve ak parti iktidarı sona ererse aynı sorunları yine yaşarız anlamında defalarca halka seyrettirmişti.

  son günlerde yaşanan devalüasyon sonrası aynı sahnenin yeniden canlandıralacak olması mühtemeldir. ancak bu sefer fırlatılacak olan sembol eşya evrime uğramış bir yazar kasa olacak diye tahmin ediyorum.

  (bkz: yazarkasa pos)
 • yayınlayacak tv kanalı olmadığı için önemi olmayan tarihtir. kendinizi sarayın önünde bile yaksanız haber olamayacaktır.
 • olmaz herhalde öyle tarih kimsenin maçası yemez. zaten olabilecek ortam olsa da artık çağa ayak uydurmak lazım. ferah ferah pos cihazı atmak varken koca yazar kasa ile kim kassın?
 • günümüzde allahını seven yazarkasa fırlatmaz.
  çünkü anasının avradının yanında allahı da okkanın altına girer.
 • bardağa kola dökerken köpük olurda ne kadar doldurduğunu göremezsin ya heh işte o 4.30 üzeri köpük patladığında ve o bardağa hala kola dökülmeye devam edildiği için bardak taştığında. tahmini tarih ocak 2019. yatırım tavsiyesi değildir.
 • adamı saniyesinde dış mihrakların yolladığı büyük resimdeki fetöcü, üniversite döneminde fetö yurtlarında abilik, sonrasında da fetö imamlığı yaptığı manşetleri süsleyecek ve halkımız bu büyük oyunun parçası olmayıp reisimize destek vererek ülkemizin bu süreçten yara almadan çıkmasını sağlayacaktır

  ayrıca ne tv kanallarında yayınlayacak billur, ne de vatandaşta fırlatacak göt vardır.
 • 1) atılacak yazar kasa kaldı mı aq?
  2) atacak esnaf kaldı mı aq?
  3) saraya yaklaşmak mümkün mü aq?
  4) eski krizler genelde sermayesiz esnafı çırpardı , şimdi herkes etkilenmiyor mu aq?
  5) kriz var diyen medya vardı şimdi kaldı mı aq?
  6) hata ettiğini kabul eden devlet büyükleri vardı , şimdi hata ettik diyen var mı aq?
  7) eskiden dış güjler yoktu, şimdi var ama aq?
  8) aq= amuğagoyun (lütfen yumuşak g'yi vurarak böyle boğazdan boğazdan)
 • vatandaşın anasını sikmemek, siktirmemek sümsümlükmüş.
  bu bilgiyi yazın bir kenara, ilerde lazım olur.