şükela:  tümü | bugün
  • bütün yazarlara aylık olarak verilen ücret ama kimse kimseye söylemediğinden henüz tam net bir açıklama getirilemiyor. biri çıkıp söylesin artık halk merak ediyor benden söylemesi.
  • isviçre bankalarında her yazarın sözlük nicki ve şifresi ile birlikte girebildiği özel hesaplarda hatta eğer yazar birinci ikinci nesil gediklisi ise özel kasalarda saklanan milyon dolarcıklar..
  • şahsım adına konuşuyorum, 8'in 1'indeyim, özel hizmeti, arazi tazminatı dahil bin ytl. yi bulmuyor efenim. isyandayım
  • cok basit bir hesabi vardir

(sn - yn) x es x ss
    ------------------------------- - zos
    1000

yani (son nesil - yazarin nesli) x entry sayisi x sukela alan entry sayisi / 1000 - zamanin otesinde entry sayisi

kaba bir hesapla 1000 entrysinin 200'u sukela 100'u zamanın otesinde olan bir 4. nesil yazar (9 - 4) x 1000 x 200 /1000 - 100 = 900 ytl kazanir

eger karma -500'den kotuyse %25, -500 - 1 arasiysa %15, 0 - +500 arasiysa %5 vergi oderler. karmasi 500'den fazla olanlar bakanlar kurulu karariyla vergiden muaftir. karmasi olmayanlar %10 standart vergi oderler.

hesaplayin iste hesabiniza kac para yatmasi gerekiyor aylik.
  • ekşi sözlük yazarlar sendikası'nın -aslında amerikan senaristlerinin boykotu ve devre arasının yaklaşması nedeniyle ölü sezona denk gelecek olması handikap olsa da- oraya koymaya çalıştığı grev sonucu bu sene temel entry birim fiyatının yükseleceği, bu nedenle söz konusu maaşların da artacağı umulmaktadır.
  • böyle ulvi bir görevi yerine getirmekten gurur duyduğumdan dolayı şahsım adına konuşmak gerekirse ben bu işi allah rızası için yapıyorum. *
  • dolgun bir maaştır.* yol+yemek+ssk+dolgun maaş şeklinde bir formülü vardır.
    (bkz: dolgun maaş)