• kasım maaşlarımızın cuma günü hesaba geçmesiyle aklıma gelen kampanya.

hala yazar maaşının geyik ve yüzyılın trolü olduğunu düşünenler bir yana, bizim artık bitcoin'e evrilmemiz gerekliliği ortaya çıktı.

sözlük yönetiminden talebimizdir.

edit: daha önceden de mesaj atıp duranlar oluyordu, şimdi de soruluyor "geyik mi" diye.

arkadaşlar, siz araştırmayıp bok atacaksanız hiçbir şey öğrenemezsiniz. her sözlük yazarı maaş almıyor. fight club'ın ilk 3 kuralını çiğneyerek olayı aydınlığa kavuşturuyorum:

1-) her yazar ödeme almıyor.

2-) ekşi'nin "ekşişeyler" platformunu bildin mi?

3-) senin ekşişeyler'de bir gönderin paylaşıldı mı?

4-) sadece ekşişeyler'de paylaşılan gönderilerinin popüler olma (tıklanma, paylaşılma, vb.) oranları üzerinden elde edilen bir reklam kazancı oluyor sözlüğün. işte o kazancın belli bir yüzdesini sana aktarıyorlar içerik sağlayıcı olarak. buradaki oranı bilemiyorum. zira bilmeni istemezler. sen olsan bu oranı sen de paylaşmazdın emin ol.

5-) ben bu linkteki yazım sebebiyle ödeme alıyorum her ay.

6-) ödeme konusunu çok fazla dillendirmiyorlar, insanlar sadece ticari amaçlı zırvalamasınlar diye. eğer ekşişeyler'de iyi okunma alırsa iletişime geçip iban soruyorlar.

7-) adamın daha hiç entry'si siklenip de ekşişeyler'e girmemiş, gelmiş bana "yıl 2017 oldu hala bu geyikler rörörö..." çekiyor. siktir git.
  • hepimiz için hayırlı olacak durumdur. lan 90 günlük çek ile maaş ödemesi olur mu sözlük geçen sene dile getirilmedi ama bu gözler ekşide maaşların senet ile ödendiğini gördü lan.
  • ben man adasındaki banka hesap ibanıma swift ile manx pound olarak aldığımdan beni bağlamayan ödemedir.
  • alınan her favori başına da 0.0000235 satoshi verilmesi gereken maaş.
  • bunu iyimi.com diye ortaya çıkan bir sözlük sitesi yapıyor. ekşiye rakip değil çünkü şikayetvar, donanımhaber arası bir şeye benzemiş. ürünler iyi mi kötü mü diye entry giriyorsun. her entrye 500 satoshi,1200 satoshi gibi rakamlar veriyorlar. yani günlük 20 entry yazsan 1 dolar gibi bir ücret kazanırsınz. saatte 1 dolar kazanmak yapılacak iş değil esasen. bitcoin 3 katına çıksa 30k dolar olsa yine yaptığın o iş pek bir gelir getirmez sana. site de bu sayede ucuza yazar kiralamış oluyor. site çok mantıklı bir açılım yapmış. insanların emeğini iyi kötü bir şekilde takdir etmiş oluyor ki bu da güzel bir nokta.
hesabın var mı? giriş yap