şükela:  tümü | bugün
  • (ara: yazar olduk*)
  • entry girmek.*
  • anket doldurmak
  • bir zamanlar ekşi sözlükte yazar olmak kişilerin bir buçuk yıl kadar sebat etmesini gerektiren bir işlem olduğu için, yazar olunduğu zaman ilk yapılan ben tuşuna basıp çaylakken girilmiş 10 entryi hatırlamaktı (bkz: hey gidi günler)
  • "eneee yazar oldum kiii been" diye böğürmek sonrasında ise entry girmeye çabalamakla sonuçlanır.
  • yazar oldum ben diye coşkuyla yakın çevreye reklam yapan yeniyetme yazarın beklenmedik tepkiler almasıyla sonuçlanan hallerdir. kuzen ekşi sözlük ne ki demiştir (nerede yaşıyosun sen kuzen), babane kitap filan yazdım sanıp aferin demiştir, kardeş şifreyi çalma girişiminde bulunmuştur, heyecenla telefon edilen tecrübeli yazar sallamamıştır.
  • sözlüğe yazar olmanın coşkusu ile entry girmek için fellik fellik hakkında bilgisi olunan bir başlık aramak, daha sonra bu başlıklara yazı yazarken "bütün türkiye yazdıklarımı okuyabilir, dikkatli olmalıyım, acaba argo bir kelime kullansam ayıp olur mu (kime ayıp olacaksa)" şeklinde düşüncelere dalmak. herhalde evine ilk reyting makinası bağlandığında ne izleyelim diye düşünen ailelerin yaşadığı ruh haliyle benzerlik gösterir içinde bulunan ruh hali.
  • ilk girilen 10 entry'yi inceleyip fazla saçmalayıp saçmalamadığını kontrol etmek.
  • mesaj atabilme özgürlüğünü pet bardakta su içerek kutlamak şeklinde yapılan eylemdir.

(bkz: iş yerinde içki içilememesi)
  • kendi nickini aratmak.