• sözlüğe yazar olmanın coşkusu ile entry girmek için fellik fellik hakkında bilgisi olunan bir başlık aramak, daha sonra bu başlıklara yazı yazarken "bütün türkiye yazdıklarımı okuyabilir, dikkatli olmalıyım, acaba argo bir kelime kullansam ayıp olur mu (kime ayıp olacaksa)" şeklinde düşüncelere dalmak. herhalde evine ilk reyting makinası bağlandığında ne izleyelim diye düşünen ailelerin yaşadığı ruh haliyle benzerlik gösterir içinde bulunan ruh hali.
  • kendi nickini aratmak.
  • ilk girilen 10 entry'yi inceleyip fazla saçmalayıp saçmalamadığını kontrol etmek.
  • bir zamanlar ekşi sözlükte yazar olmak kişilerin bir buçuk yıl kadar sebat etmesini gerektiren bir işlem olduğu için, yazar olunduğu zaman ilk yapılan ben tuşuna basıp çaylakken girilmiş 10 entryi hatırlamaktı (bkz: hey gidi günler)
  • bu aralar dikkat ediyorum, şunlar çok yapılıyor:

1- burger king başlığına gidip bişeyler yazmak. dikkat edin, yazanların içinden entry sayısı 30'u geçen yok gibi.
    2- ekşi sözlük başlığına gidip bişeyler yazmak, ne kadar inanılmaz bi şey başardığından, efendim bunun dünyada yaşadığı en güzel gün olduğundan bahsetmek. bunların içinde bi de şöyle bi klişe çıktı; "aslında 8 senedir takip ediyorum ama kayıt olmamıştım". (he koçuma benim bea)
    3- anket doldurmak. arkadaş ne anker merakıymış, adamlar meğer yıllarca çılgıncasına anket doldurmak için beklemişler sanki. bkz bu başlık da bir anket mesela. yakında dolar burası da.
  • paranoyak olmak... evet...

ya yanlış bişey yazarsam da uçururlarsa paranoyasına düşmek. insan her ne kadar kendine güvense de kolay değil. sen 1 yılı aşkın bir süre bekle yazar olayım diye, o süre zarfında kontrol merkezini sık sık yokla kaçıncı sıraya geldim acaba diye, tam hayallerin gerçek olmuşken, "ekşide yazarım ooluum" şeklinde havalar atılabilecekken yaptığın hata/hatalar nedeniyle uçuver sözükten. dediğim gibi her ne kadar insan kendine güvense de, "ya olursa" düşüncesi insanı paranoyak ediyor... acemilik bu olsa gerek, ilerde ağzımıza-elimize-aklımıza geleni yazar olacağız...*

(edit: harf)
  • yazar olmadan önce bütün entrylere iştahla bakarken, yazar olduktan sonra beynin tamamen boşalıp marşmelov kıvamına gelmesi. pırıl pırıl olmak.
  • rahat rahat yazamamak.
hesabın var mı? giriş yap