şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yuksek bi yere cikar; eger beni secerseniz recep tayyip erdogan'i yazili ve sozlu basinda bi daha gormeyeceksiniz, der ve inerim.

  tam olarak boyle bir sey. cunku ben kendimi bildim bileli bu adam surekli bi yerlerde konusuyor. billboardlarda sayfa sayfa fotograflari var. reis ben seni sevgilimden daha cok goruyorum sence de bu bana yapilmis bir kalkisma degil midir? bi sal artik bizi yav. halk artik baskasini elestirmek istiyor.
 • millete laf yetiştirme ve kavga üslubu yerine akıllıca, mantık çerçevesi içerisinde herkesin anlayacağı bir dilde bugüne kadar yapılan yanlışları düzeltici önlemler ve politikalarımı anlatırım. nedir bunlar derseniz;
  1) türkiye'nin acilen bir tarım ve hayvancılık önlem planını harekete geçirmesi gerekir. tarımsal alanların arttırılması, çiftçinin desteklenmesi, tarımsal krediler verilerek tarımın teşviki. hayvancılara teşvikler sunulması. gübre ve yem yardımı, meraların alanlarının arttırılması. mera hayvancılığının teşviki. et ve canlı hayvan ithalatı geçici çözümdür. günü kurtarma maksatlıdır ancak kaldı ki günü bile kurtaramamıştır.
  2) vergilerin durmadan arttırılması yerine; vergi alınmayanlardan vergi toplanmasının sağlanması. af da yok. vergisini ödemeyeni neden af edelim? dürüstçe ödeyenin günahı nedir? ötv nin mantıklı hale getirilmesi. devletin tek gelir kaydı değildir ötv. vergi borcu olanlardan hızlıca tahsilat yapılmasının sağlanması.
  3) sanayi teşviklerinin lafta değil; fiili olarak desteklenmesi. yandaş, yoldaş olduğuna bakılmaksızın endüstriyel üretim yapmak isteyen girişimcilere işlerin kolaylaştırılması. bugün en ufak bir dükkan açmak için düzinelerce bürakratik işlem ve ödemeler yapmak durumundasın. bunların kolaylaştırılmasının sağlanması. fabrika kurulsun ki işsizlik azalsın; gençlere iş sahası yaratılsın.
  4) üniversitelerin sayısının azaltılarak verimliliklerinin arttırılması. her köye neredeyse fakülte açıldı. işsizler ordusu. verimsiz olan bölümlerin tasfiye edilmesi; üniversite kadrolarının gerçekten bilim üreten akademisyenlere bırakılması. üniversite bilim yuvasıdır. politikaya alet edilmez. yandaş yoldaş kim varsa hepsinin temizlenmesi,
  5) inşaat sektörüne yeni kısıtlamalar getirilmesi. her önüne gelen müteahhit olup inşaat dikemeyecek. uluslar arası standartlar getirilecek ve her boş arazi şantiye haline gelemeyecek. inşaat sektörü, ekonominin temeli değildir.
  6) devlet kadrolarında liyakat sistemi kesinlikle uygulanacak. torpil, yandaş, adam kayırmanın önü kesilecek. imam hatipli kalkıp trt genel müdürü olamayacak.
  7) milli eğitim konusunda acil eylem planı hazırlanarak uygulamaya geçirilecek. eğitim ana okulundan başlar. çocuklar geleceğimiz ve onların eğitimini garanti altına alamayan bir devlet sistemi düşünülemez. şu ana kadar bir türlü sistematik bir düzene oturtulamayan eğitim, mevcut hükümetin en büyük başarısızlığı. eğitim camiasının duayenleri ile birlikte oluşturulacak eylem paketi ile tüm eğitim sistemi on yıllar boyunca her dönemin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde bir düzen içerisine oturtulacak.

  aklıma ilk gelenler bunlar. bunların hepsini alt başlıklarda genişletmek mümkün.
 • `the republic will be reorganized into the first galactic empire, for a safe and secure ''society''`
 • -0/16 yaş arası her çocuğun, her 6 ayda bir 4 kişilik ekip tarafından yaşadıkları evlerde kontrolü. (bir sosyal güvenlik uzmanı, bir psikolog, bir silah kullanma yetkisine sahip polis, bir dahiliye doktoru. bir ekip bir çocuğu 16 yılda sadece bir kere görebilecek.)

  -doğan ve yaşayan her kişi için üstlerine mükellefiyet yüklenmiş 20 agacın bakımı.

  -her 6 ayda bir düzenli ücretsiz check-up (kalp ve kanser tarama ağırlıklı.) taramaya girmeyenlerin sosyal güvenlikleri gecerliligini kaybedecek.

  -sağlık alanına yatırım yapılması ve araştırmalara daha çok ödenek ayrılması. (ilerleyen dönemde sağlık turizmine yönelik yatırımlara fırsat sağlanması.)

  -yerli otomobil üretmek yerine; dünyaca tanınmış bir markanın satın alınarak; doğu anadolu'da fabrikalarının kurulması.

  -daha çok arkeolojik çalışma yapılarak, turizmi arkeoloji alanında güçlü hale getirmek.

  -havacı ağırlıklı olmak kaydıyla sınır muhafızları birlikleri kurmak.

  -ülkenin her şehrine hızlı tren ağı getirmek. (bir şehirde yaşarken, başka bir şehirde rahatlıkla çalışabilmek.)

  -müstakil evlerde yaşamayı teşvik için, faizsiz konut kredisi sunmak.

  -ilerleyen dönemde tl'yi gümüşe sabitlemek.

  devamı varda, yazmaya zamanım yok.
  imza: partisiz milli görüşcüler spor.
 • vergi adaleti.
 • suriyelileri göndermek.
  vergi adaletsizliğini ortadan kaldırmak.
  torpil denen şeyin tamamen kaldırılması.
  müslümanınların diğer din mensupları ve ateistlerle bir arada, huzurlu yaşayabilecekleri şartları oluşturma.
  ötv denen zırvadan kurtulmak için acilen üretime ve tarıma yönelmek.

  cemaatleri ortadan kaldırmak. (her insan dinini okuyarak öğrenmeli)

  meydanlardayım sandım bi an.
 • camileri özelleştirmek.

  diyanet işleri başkanlığı'nın en son baktığımda afad'ın 6 katı bütçesi vardı. bu ne demek? bir deprem olsa seni göçük altından çıkarmaya gelecek bir kişiye karşılık, ölünce götüne pamuk tıkamaya hazır 6 kişi var demek.

  bütün dinlerin ve ibadethanelerin örgütlenmesi değişmeli. hakkın ve hukukun üstünlüğü ancak böyle sağlanır ve insanlar böyle özgürleşir. diyanet işleri'ni lağvedeceksin. bütün dini anlayışlara kur kardeşim vakfını diyeceksin. hesap kitap işlerini sıkı takip edeceksin. vatandaş hangi ibadethaneye gitmek istiyorsa oraya kaydolacak, para ödeyecek. din adamını da vakıflar kendisi yetiştirecek lise öğreniminden sonra başvuran adaylar arasından.

  efendim diyanet işleri olmazsa ortalık ışid militanı dolar. var da dolmuyor mu? doluyor üstelik beş bakanlığın bütçesine denk bir bütçeyle finanse ediliyorlar, bizim sırtımızdan üstelik. ışid militanları çıkıyorsa bu bir güvenlik sorunudur, gerekli müdahale ve mücadeleyi kolluk güçleri yürütür.

  bırak herkes özgürleşsin. mesela yahudiler zengin oldukları için vakıflarını kendileri finanse edip bedava ibadete açsınlar. parası olmayan adam gidip havrada ibadet etsin. kampanyalar olsun, daha ucuza daha sağlam bir tanrı yahut sıfır komisyonla cennetten arsa. allahkart olabilir mesela, aylık yüklersin, her ibadethaneye girişte basarsın kredin düşer, sonra yüklersin.

  sırf kamu kaynakları kullanarak yapılmış camilerin özelleştirilmesi geliriyle neler yapılabilir bir düşün. bu yolla aynı zamanda türkiye'de türkçe ibadet eden kesimin, yani alevilerin ibadethanelerinin tanınmaması sorununu da çözmüş oluruz.

  işbu entry ironi içeriyorsa da eser miktardadır.
 • herkes istediği zaman ‘nick’ini değiştirebilecek.