şükela:  tümü | bugün
 • bir gunde duzinelerce provokatif baslik acan trollerden sonra sozlukte getirilmesi gereken kisitlama. tematik entryler harici zaten normal sartlarda bir gunde bir yazarin 2 3 baslik dahi acmasi yeterli hatta fazla.

  ama bakiyorsunuz troller ayni konuda icerikte ayni gun onlarca provokatif baslik aciyor sozlugu kirletiyor.
 • istediğimiz kadar destekleyelim, bu sayın yönetim asla ama asla kısıtlama getirmeyecek. çünkü trollere verilen hesaplar tahminimce ücretli veriliyor. hatta komplo teorisi olarak derim ki ssg bu yüzden mecburiyetten sözlüğü devretti.

  biz kalanlar olarak bu adamları engelleyeceğiz ama o da yetmez çünkü adamlar ücretli hesap alıp duruyorlar. o yüzden 14 yıldır yaptığımız gibi sabredeceğiz, o gün gelene kadar. işte o zaman bugünlerde borusu ötenler ve bu sese çanak tutanların halini beraberce tayin edeceğiz. tabi eğer ülke diye birşey kalırsa o zamana kadar
 • engellediginiz insanlarin actiklari basliklari da görememek seklinde bir ayar cekilse, hic gerek kalmayacak kisitlama. isteyen istedigi gibi at kostursun.

  zaten ilgi cekmeyen trolller bir süre sonra ellerini ayaklarini cekerler.
  (bkz: don't feed the troll)
 • tekrar üzerinde düşünülmesi gereken öneri.

  yazar başına haftada bir başlık açma hakkı yeterli olmalı.

  böylece aleyna tilki'nin tweet'lerinden aktrollerin beyin ishallerine kadar önüne gelen her bok için başlık açarak sol frame'in anasını ağlatan attention whore'lardan, clickbait başlık açıp youtube kanalına bloguna trafik devşiren şark kurnazlarından bir nebze nefes alabiliriz.
 • kesinlikle gerçekleştirilmesi gereken öneri.
  özellikle son dönemde her duruma başlık açılır olmuş. bu karmaşıklık içerisinde de çok sayıda iyi başlık gözden kaçabiliyor. örnek vermek gerekirse tarihte bugün butonuyla kontrol ettiğimizde geçen yıl bugün yazılan başlıkların sayfa sayısı 56'ymış. ancak aynı sayı bugün an itibariyle 109 görünüyor. ilerleyen saatlerde daha da artacaktır.
  neredeyse alışveriş listesini başlık olarak açacak olan yazarlar var. eş anlamlı kelime kullanarak açılmış, birbirine benzer çok sayıda başlık var. bu duruma bir sınırlandırma getirilirse örneğin her yazara aylık 5 başlık açma gibi bir hak verilirse belirttiğim durumun da önüne geçilmiş olur. o zaman bir şey yazmadan önce düşünüp doğru başlığa yazma uğraşına girer yazarlar.
  ayrıca eğer buranın az biraz da olsa kutsal bilgi kaynağı olma özelliği devam ediyorsa;
  (bkz: ekim 2017 bedelli askerlik yasası)
  (bkz: mayıs 2017 bedelli askerlik yasası)
  (bkz: haziran 2017 bedelli askerlik yasası)
  gibi sözlüğü okuyanları yanıltacak başlıkları açanlar engellenmeli. aynı kişi aynı yanıltıcı başlığı açıp duramamalı.