şükela:  tümü | bugün
  • yedi yıl önce aşure geldi, sonra nolduysa gelen bir şey olmadı.
  • 10 gün kadar önce bana da aşure gelmişti. o değilde kasesi hala bende duruyor, geri veremedim bir türlü. (bkz: #113405969)
  • kurban bayramında et gelmişti.
  • 10 dakika önce, erik.
  • onu hatırlayamadım ama yarım saate tarçınlı cevizli kek hazır. en sevdiğim komşuma bir kaç dilim kesip vereceğim.
  • yeni evimdeki ilk ve tek ikram aşure oldu. bir agnostik olarak kültürel birikimle ve ağzımın suyu akarak allah kabul etsin diyerek almış ve 30sn içinde gömmüştüm. verdiği kap da tek kullanımlık alüminyum olmasa içine kendi yaptığım biradan koyup götürecektim. gerçi pek münasip olmazdı heralde ama olsun komşudan gelen kap boş gönderilmez.
  • kendime saygım yok tatlısı. evet, son bir ayda apartmandaki komşulardan beş kase aşure geldi. yalnız yaşıyorum ve aşureden nefret ederim. ayıp olmasın diye geri çeviremiyordum da. görüntüsü ayrı dert, çöpe dökmesi ayrı dert...aşure ayı bitti de rahatladık, neyse.

tatlı tatlı diye duvarları tırmalamak lazım öyle bir şeyi yiyebilmek için. yoksunluktan gözü dönmüş de mutfakta ne bulduysa şekerli suda kaynatmış gibi. öyle tatlı mı olur allah affetsin.
  • gürültü
  • aynı komşu bugün elmalı turta, dün poğaça getirdi.
    sağolsun.

hesabın var mı? giriş yap