şükela:  tümü | bugün
  • •hayatında her zaman gelişim ve dönüşümün parçası ol yeni oluşan rüzgar bana zarar verir mi olarak bakma ondan faydalanmaya çalış.
    •birinin yanında çalışmak demek aslında hep onu mutlu etmeye çalışmak demek ama ben kendimi mutlu etmek istiyorum bu hayatta. bu benim için
    •sıradan olma, sıradan olmak hayattaki en korkunç şeydir.
    •insanı insan yapan hassasiyetleridir.
    •tutkulu yaşamak , tutkunu bul ve ona vakit ayır. onda iyileş.
    •kendi dua ritüelini geliştir ve bunu sürekli dillendir. evren’in enerjisine inan.
    •bir oluşum ya da platform varsa erken yerini almak önemli !
    aklıma geldikçe editlerim.
  • kazık çakmayacağız, öyle diye pes de etmeyeceğiz. ve böbürlenmeyeceğiz
  • isveç çakısı olmaya çalışmayın.tek bıçağınız olsun keskin olsun.yolunuz daha açık olur.
  • asla akrabalar ile iş yapmayın. yoksa kdv her zaman size girer.
  • akışına bırakın,kasmayın ölüm var dostlar ölüm. daha ötesi yok. güzel anılar biriktirin daha yazarım da üşeniyorum. o zaman bir yudum daha alayım.
  • -> risk almaktan korkmayın. ancak bu şekilde bir yetişkin olunuyor. hata yapmadan, yanılmadan, tekrar denemeden doğru yol bulunmuyor.
    -> iyi niyetinizi kaybetmeyin. evet, belki bazen bu durum suistimal ediliyor. bazen aptal gibi hissediyorsunuz. ama iyi olmak nedir, neden olunur? aslında mücadelemiz sadece kendimizle. kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değiliz. önemli olan yastığa başımızı koyduğumuzda vicdanımızın rahat olması.
    -> sevmekten vazgeçmeyin. bir kuşu, bir çiçeği, bir insanı, belki bir şehri sevmek sizi diri tutar. size yaşama coşkusu, bir amaç verir. hayatınıza heyecan katar. bu duyguyu asla yitirmeyin.
    -> başkalarının ne düşündüğünü umursamayın. samimiyetine ve bakış açısına güvendiğiniz kişilerden fikir alın ama son karar size ait olsun. ne yaparsanız yapın, nasıl yaparsanız yapın zaten daima eleştiren birileri olacak. derdiniz birilerini memnun etmek olmasın. zira edemezsiniz de. siz öyle istediniz ve yaptınız. bu kadar.
    -> konfor alanınızdan çıkın. canımızı sıkan, bizi boğan, üzen şeylerden bile kolay kolay kurtulamayız. çünkü alıştığımız ortam ve durum baş edilmesi daha kolay gelir. ama gemileri kendimiz yakmadan bir arpa boyu yol kat etmek mümkün değil. bırakın gidin. bir şeylerden vazgeçin gidin. yeni şeyler deneyin. denemekten asla vazgeçmeyin.
    -> insanlara karşı nazik olun. kimin kendi özel yaşantısında neler yaşadığını, nelerle uğraşmak zorunda kaldığını bilemezsiniz. karşınızdaki kişiyi daha fazla inciten, üzen, yaralayan, örseleyen kişi olmayın. bunun yerine anlayışla yaklaşın. saygı duyun. yardımcı olun. gülümseyin. dünya nasıl da güzelleşecek o zaman.
    -> haddiniz olmayan sorular sormayın. insanların bazı kırmızı çizgileri vardır. kimse de onu çok iyi tanıyıncaya kadar bu çizgilerini görmenize izin vermez. o yüzden tahmin yürütmek yerine hiç o toplara girmeyin. bazı konular var ki onları hiç açmayın. mesela birine ''dinin ne?'', ''hangi partiye oy veriyorsun?'' filan diye sormayın.
    -> yardım edin. bir çocuğa, bir hayvana, bir parka. dünyayı daha güzel hale getirecek bir şeyler yapın. bir kampanya başlatın. bir kampanyaya destek olun. bir amacınız olsun, onun peşinden gidin. hiçbir karşılık beklemeden. sadece sevdiğiniz için. nasıl da iyi hissettirecek size.
    -> bir de hayatınızdan meditasyonu eksik etmeyin. sabah, akşam, gece yatmadan... günün her saati. mutluyken, depresifken, kendinize alan yaratıp zaman ayırın. birkaç dakika dünyanın tüm koşuşturmasına bir dur deyip sadece nefes alış verişinizi dinleyin. alın bir de size bayram hediyesi: 1 ay ücretsiz premium `meditopia` app
  • - hayat bir denge oyunundan ibarettir. dengeyi her zaman korumaya bakın.
    - kendi hayatınızın nesnesi değil, her zaman öznesi olun.
    - yaşam kadar ölümün de bir gerçek olduğunu unutmayın.
    - hangi alanda olursa olsun fanatizmden uzak durun. bu, hiçbir kırmızı çizginiz olmamalı anlamına gelmiyor. sadece farklı görüşlere saygıyı ve tahammülü elden bırakmayın, bu yeterli.
    - sağlık ve huzura azami ölçüde önem verin. bu ikisi bir arada olduktan sonra, mutluluğu ve ruhsal tatmini de beraberinde getiriyor.
    - "egolarınızdan" mümkün olduğunca arının. ancak bunu yaparken "sıfır egolu" birisi hâline de dönüşmeyin.
    - maneviyatın maddiyattan daha önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.