şükela:  tümü | bugün
 • belli bir populariteye ulasmis yazarlarin* gerek verdikleri konusmalarda gerek kendi kitaplarinda verdikleri ogutlerdir. ornek olarak dandelion wine'in onsoz kismi verilebilir. soyle baslar:*:
  "this book, like most of my books and stories, was a surprise. i began to learn the nature of such surprises, thank god, when i was fairly young as a writer. before that, like every beginner, i thought you could beat, pummel, and thrash an idea into existence. under such treatment, of course, any decent idea folds up its paws, turns on its back, fixes its eyes on eternity, and dies."

  kisaca kitabiniz icin guzel fikirler bulmaya kasmayin, onlar sizi bulacaktir yeter ki gormesini bilin demektedir. ornekler cogaltilabilir.
 • nasıl yazmanız gerektiğini söyleyenleri dikkate alın,* adamlara teşekkür edin. artislik yaparsanız, uçarsınız.*

  (bkz: bfik)

  (bkz: dedirten)

  (bkz: doyzb)

  (bkz: sourlines)
 • (bkz: akıllı olun)
 • ilk iki hafta entry girmeyin. dayandınız, az daha dayanın. ilk iki hafta acemilikle 1-2 hatalı entry girerseniz, tekrar sıraya girersiniz.
 • çok fazla siklenmemesi gereken öğütlerdir. zira yıl olmuş 2013, adam hala format bilmiyor. x nedir soru başlığına, y'dir diye entry giriyor. kayınçomdan eltime öğütler başlığına, söz konusu "öğütler"i tanımlamayan, "püskeviti çaya batırıp da yesin" minvalinde entry giriyor.
 • lütfen cümlelerinizi "amk" ile bitirmeyin. smiley kullanmayın. "!!!11" gibi ünlemler atmayın * arkadaşına mesaj çeker gibi entry yazanların azalarak bitmesini diliyorum uzun zamandır, lütfen siz de onlar gibi olmayın.
 • yeni geldiyseniz, yabancılık çekiyorsanız, yazma heveslisiyseniz işiniz hem kolay hem de zor. formatı bilmek mühim ama belli başlısını şimdilik öğrenip zamanla yaza yaza gerisini haliyle öğrenirsiniz zaten.

  örneğin soru başlığına cevap niteliğinde entry girmeyin, başlığı tamamlamak değil tanımlamak amacıyla yazın. misal ; karpuzu çalan kimdir? entry: halandır olmamalı. diyecekseniz de bakınız içinde demeniz daha sağlıklıdır.

  kişisel sözlerinizi şimdilik geri plana itin. normalde bilgi ve fikir sahibi olduğunuz konulara yazın. yazım alışkanlığınızı başka türlü hale yola sokamazsınız. kişisel görüşüm budur. hata yaparak devamlı ispiyonlanarak nerde yanlış yapıyorum ulan diyerek uğraşacağınıza şimdilik temel ve basit şeylerden gidin. kısa zamanda toparlarsınız zaten.
 • ne konuda yazarsanız yazın mühim değil. üslubunuzda saygılı olun kafi...
 • yazar kadrosuna yeni alınan biri olarak tek şey öğütlerim;

  mantıklı ve edepli bir şekilde yazın zaten adminler güzel, akıcı üslubu olanları tercih ediyorlar. o yüzden sözlüğe girmek için kendi düşüncelerinizden ödün vermeyin. ekşisözlük her görüşten yazar barındırıyor siz farklı olursanız büyük ihtimal yazarlığa alınırsınız ve böylece sözlüğe renk katarsınız böylece her düşünceden yazarların olduğu demokratik bir ortam oluşur.
 • benimkiler hariç pek dikkate alınmaması gereken öğütlerdir. kendiniz olun, muhteşem entry giricem diye kasmayın birde başka sözlüklerden entry kopyalayıp yazar olmayı bekleyin.