• çocukluğunuzun geçtiği sokağa yıllar sonra gitmek. mekanların sizin sandığınız kadar büyük olmadığına şaşırmak suretiyle o parkta sallanan sarı bukleli kız çocuğunun nasıl da büyümüş olduğuna hüzünlenmek.
  • piyasada hala var mı bilmiyorum ama en son 4-5 yıl önce bir yerde görüp 15-20 adet almıştım. hatırlayan çıkar mı bilmem ama kesinlikle benim jenerasyonun çoğu için geçerli olacaktır "yumiyum". özellikle portakallısı.
    birde ağızda patlayan şekerler vardı. o başka bir alem tabi.
  • sokakta yürürken belli belirsiz gelen soba dumanı kokusudur. o an aklıma hep çocukluk yıllarım geliyor o yüzden severim duman kokusunu.
  • beni çocukluğuma götüren yegane şey aile fertleriyle gittiğimiz belediye parkında kola içmektir. o kolanın tadı, içtikçe gaz yapıp geğirtmesi efsanedir hala. şimdi ne aynı tat var ne de belediye parkı. zaman hep güzel şeyleri götürmese keşke.
  • az önce yine olduğu gibi kaleme uç takarken o uç kutusunu açıp içinden 1 tane çıkarırken, tam derinden yaşadığım his.
  • ailemle tatile giderken dinlediğim şarkıların bir yerden karşıma çıkması...
  • leblebi tozu
    sokak ortasında ekmek arası domates ya da patates kızartması yemek
    celik comak , yakartop, seksek , istop gibi oyunlar
  • (bkz: sulugöz çiğnemiş efsane nesil)
    (bkz: sulugöz)
    olsa da çiğnesek
  • (bkz: coraline) bu filmi izleyince 6-7 yaşlarıma geri dönüyorum. ferhat göçer-kızım şarkısını dinleyince de (lol). bilmem çok var.
  • -sokak arasında oyun oynayan çocuklar, çocukluğum öyle geçti.
    -uçacaksın uçacaksın havalara uçacaksın şarkısı, canım anam hep temizlik yaparken şansına tvde o çalardı bağırarak eşlik ederdim.
hesabın var mı? giriş yap