şükela:  tümü | bugün
  • 9’da 8 istatistiğe sahip biri var karşınızda bir daha düşünün derim
    galatasaray ve terim varsa gerisi fasa fiso
  • ali koç parayı basar adam gibi kadro kurarsa birkaç sezon üst üste şampiyon fenerbahçe'dir.

fatih terim'i eleğe çevirir,duvara asarlar.
  • bu saatten sonra kimin umurunda peh.
  • 2019 2020 sezonunu bilmem ama böyle para harcarlarsa 2020 2021 sezonu bugünkü şampiyonluk adayların hiç biri kazanamaz.
  • galatasaray ve trabzonspor.
    beşiktaş yine 3. olur.
    fener kendini toparlayana kadar 20-25. hafta biter.
    ligi 4-5-6'dan birisinde bitirirler.
    başakşehir? bilemiyorum.

sürpriz anadolu takımı denizli olabilir. hatay yükselirse hatay.
  • yillar sonra fb gs cekismesi seklinde gececektir. ligin ilk yarisi gs’nin sampiyonlar ligi konsantrasyonundan oturu fener onde goturur. ikinci yari denge gelir. fener cok atip cok yer, gs daha dengeli goturur. kruse ligin yildizi olur.
  • 2 sene önce başakşehirin sezon maçı karabük maçını şampiyonlar ligi elemesi nedeniyle yedek kadroyla çıkıp kaybetmesi ve şampiyonluğu o maç yüzünden kaybettiği gerçeği ile fbnin aynı sezon iki akhisar maçından aldığı yenilgilerle şampiyonluğu verdiği gerçeği ortada dururken, geçen sene 8 puan farkın inanılmaz düşüş yaşayan başakşehir tarafından galatasaray'a teslim edildiği gerçeği varken bu kadar kesin konuşmanın anlamı olmayan tahminlerin yapıldığı sezondur.
    tarihin tekerrür etmesinin nedeni ders alınmamasıdır. bu sezon bana tekrar ediyorum ama samsun, antep, antalyalı 1 haftada ertelemeler nedeniyle peşpeşe 3 iç saha maçını kaybettiğimiz sezon gibi absürt bir sezon olacağı hissi uyandırıyor.
    sezona oyun olarak o kadar iyi durumda girdiğimiz yok. hazırlık maçları bir ikisi hariç kötü sonuçlandı. takım daha transferleri bitirmedi ve sezona yıllar sonra süper lig çıkmış ve iyi transferler yapmış bir denizlispor deplasmanı ile başlıyorsun. taraftarın garip yorumlarını anlamak zor ancak takımda belli oyuncuların 3. şampiyonluğu isteyecek iştahta olmayacağı gerçeği de var. özellikle babel gibi belli başarılar görmüş oyuncularda da aynı sıkıntılar olabilir.
    saha dışı diğer etkenleri konuşmak istemiyorum. yaşım 40a dayandı. bir iki sezon hariç hepsinde birileri lehine hatalar yapılırken birileri doğranmıştır. bu gerçek asla unutulmamalıdır. çıkıp kimse benim tüm şampiyonluklarımda hakem hatası olmadan olan şampiyonluklardı diyemez.
    maç 0-0 devam ederken verilmeyen kırmızı kart sonrası ama maçı 4-1 aldık diye bu maçta hata yok diyen bjklılar vardı 2-3 sezon önce. 2 sezondur ağlamadıkları gün yok. fb içinde bu tür söylemleri yazmak mümkün. anelka'nın fblilerin faul dediği, diğer takım taraftarlarının el ile attığı maçlar ortada. galatasaray için bunlarda oldu. olmadı demek hakkı dememek olur. iki hata rakibine yapılır, ondan sonra hatalar rakipleri perişan etmeye başlar.
    geçen sezon ligin kantarı galatasaray itiraz ettiğinde gerekli hamle yapmayıp bunun altında kalan ve var sisteminin sıçtığı tek ülke olmayalım diye iyice sıvayanlar nedeniyle tadı kaçmıştır.
    ikinci devre fbnin içerideki malatya maçında skor berabereyken hasan ali atılmamış, rize maçında daha sonra pek çok penaltı ile değerlendirilirken sadece o maç ofsayt yok sayılıp penaltı verilerek maç fbye kazandırılması, bjkın ligde daha erken kopacağı maçlarda lige tutulması sağlanan pozisyonlarda kollanması, başakşehirin trabzon maçı, trabzon'un bir iki içerideki maçta bu maçın kefaletinin ödenmesi gibi nahoş olaylar hafızalardayken, galatasaray tek lehine hata yapılan takım algısı garip. galatasaray hataları lehine belli bir noktadan sonra dönüşü öyle bir oldu ki lig o noktada döneceği için çok ses getirdi. ikinci yarının başında aynı hatalar olsa bu kadar tantana kopmazdı.