şükela:  tümü | bugün
  • 1 ocak 2020 de 79,5 kg ve 1 ocak 2021 de 73 kg olarak katıldığım anket.

yıl içinde 81 kg gibi bir seviyeye adar yükselip ağustos itibariyle düşüşe geçen bir seyir oldu.
  • muhtemelen aynı civarlardayım fakat o arada 10 kilo alıp verdim.
  • güzel başlık, 2020 ocak 83- 2021 ocak 77.
  • 115 - 78
  • 73 - 60
  • 100 - 108 azinliyim
  • yılın başında: 48
    şu an: 51

edit: abazan ve entry'lerinden gördüğüm kadarıyla dış görünüşüyle aşırı derdi olan bir sözlük erkeği; "1.50 boyunda şişko birisin." yazmış. öncelikle kilolu veya zayıf olmam beden dismorfik bozukluğuna sahip olduğunu düşündüğüm, bir an önce tedavi olmasını umduğum birisini ya da çok fit başkasını ilgilendirmez. 1.68 boyundayım ve çok güçlüyüm, kodum mu oturturum.
  • 73-73 ve hatta son on yıl bu şekilde.
  • 2010 49 kg
    2011 50 kg

2012 51 kg
    2013 57 kg(elime ağırlığı ilk aldığım tarih)
    2014 63 kg
    2015 67 kg
    2016 65(askerlik- yağ oranı artıp kas kaybı yaşamıştım)
    2017 67 kg
    2018 69 kg
    2019 71 kg
    2020 73 kg

boy :175 cm
    yağ oranı %15

2021'de de kaza bela olmazsa aynı kiloyu koruma amacındayım. hayvan gibi koşuyorum zira

edit: birçok mesaj gelmiş.
    s 1 :"nihai hedefin nedir?"

el-cevap: açıkca bir hedefim yok, yani mesela kollarım 38 cm ,bunu 40 yapmak gibi amacım yok.

s 2: "evde mi çalışıyorsun?"

el-cevap :evet , hayatımda spor salonlarına en fazla 1 ay gitmişimdir. alışamadım evde kendimi rahat hissediyorum

s 3 :programın nedir ?
    el-cevap: belli şablonum yok, belli kalıplara girmeyi sevmiyorum, ama yapılacak tüm hareketlerin hepsini yapıyorum, 5x 10 barfix, 4x 15 şınav, mekik , evde yapılan dumbell setleri, vs . hepsi var. mesela iş yerime 500 metre uzaklıkta tamamen yürüyerek giderim, sabah ayrı, öğle yemeği için ayrı eve gelirim araç kullanmam kısa mesafelerde üstüne haftada 3 km civarında koşarım

hareketlere gelince hani isimlerini sorsanız bilemem. bir zaman oldu hoca "dips yap bakalım görelim endamını dedi" "dips" ne olaki dedim , hoca gösterdi, meğersem benim" ters şınav diye adlandırdığım arka kolları çalıştıran hareketmiş. ben bunu mesela kremanın üzerindeki çilek misali 3x20 şeklinde yapıyordum.ana haraket programına dahil etmemiştim açıyorum bir video aynısını yapıyorum, canım sıkılıyor başka zaman başka hareket. yarışmaya girmek, hayvani gibi şişmek niyetinde değilim . ama çalışırım, haftada en az 3 gün yıllardır o ağırlıkları elime alırım.

s 4: "biraz kilo almalısın" entaride yazılanlar rakamdan ibarettir arkadaşlar. ben size 65 kilo birini gösteririm hayvani hacimi vardır.
    burda önemli olan hacimdir.

175 cm kısa boylu adamım. tutupta daha fazla abanırsam alp dağlarında binbir emekle yetişen üçgen peynirine dönerim.
    ayrıca yaşım 34, yani metabolizmam nispeten yavşalamaya başladı. eğer kilo arttırırsam hareket kabiliyetim azalacaktır

hani hiç spor saloluna gitmedim ama bana gelen entarilerde yazan spor hocaları varsa vay gele başımıza
    hacim nedir, kilo nedir, hangi kas kütlesi hacimde öne çıkmalı bunlar en temel şeyler.

s 5" işin sırrı nedir":
    çalışmak arkadaşlar. ektomorf yapılı insanım. hani şu öküz yese kilo almıyor dediklerinden.
    millet "aman az tatlı yiyeyim ,yağlanırım" kaygım yok. baktım karın bölgesi yağ tutmaya mı başladı 3 hafta 3 km yerine 4 km koşup tatlı yemeyi azaltıyorum, ağırlık ve setleri azıcık arttırıyorum fazlalıklar puff oluyor*

kısacası zayıf yapılı bedenim olduğu için geçmişte çok isyan etmiştim. halbuki ne nimetmiş bu ektomorf
    bazen şansızlık sandığınız şey ilerleyen yaşlarda sizin şansınız oluyor

34 yaşında olduğumu ispat etmek için kafa kağıdını gösteriyorum, saçımda ve sakalımda tek bir beyazlık yok.
    bu neden 23 yaşındaki kızlara yaşımı gizleyerek" üniversite öğrencisiyim" diye tanıtabiliyorum*

ah şu boy 10 cm daha uzun olaydı kırmadık ceviz kalmazdı ama işte kısa boylada yine kendi çapımızda birşeyler yapıyoruz *
  • katılmaktan korktuğum anket. tartılmaktan da korkuyorum zaten. neyse ben gideyim de pilatese başlayayım.
514 entry daha