• %10 dedikoduları doğruysa üç hesabım ile birlikte toplam 4.000 tl’yi geçecek paradır.

kim ne derse desin şu devirde ekşisözlük bir çok yazarın geçim kapısıdır.

edit: arkadaşlar özelden niye sövüyorsunuz? aldığım maaşın vergisini veriyorum kısmetse önümüzdeki eylülde %20 lik dilime bile gireceğim. ekşi aidatımı da daha bir ay sektirmiş değilim.

ayrıca başlığı açtığım hesap yeni diye yeni yazar olduğumu nereden çıkarıyorsunuz?

ben altı yaşımdan beri ekşide yazarım lan.
  • makine mühendisiyim 2500 euro, 16 maaş/yıl, 3 yıllık mezun olarak ölümüne devam. %10 zammı vermeseler de olur hıammına..
  • %12 zamla 3550'ye yükselen maaşımdır. e tabi arada reklam, meklam, linç, minç vs. bunlardan da geliyor bişiler, akmasa da damlıyor. çok şükür

edit: üç çaylak arkadaş mesaj atmış, gerçekten mi diye. söyleyeceklerim bu kadar
  • ben hep 50 liralık yazdığım için 50 tl.
  • 4000 lira yazanlar şaka mı yapıyor! ben ancak 3460 liraya ulaşacağım. çok entry girmekle mi alakalı acaba. bilenler yeşillendirebilir mi?
  • arkadaşlar net mi brüt mü bu rakamlar ya bana gelen bordroda 3 haneli sayılar var çünkü sigara parası çıkıyor diyordum ama kazıklanıyorum sanırım. acil avukat arkadaşlar ulaşabilir mi dava yolu görünecek gibi.
  • aç gözlüler, asgari ücret neyinize yetmiyor.
  • geçen yıl yapılan zamla birlikte güzel bir seviyeye gelmişti ancak bu seneki zam oranlarını görünce açıkçası yönetime birkaç satır yazacağım.

tüm bunlara rağmen 7.350 tl ile güzel bir geçim kaynağı olduğunu kabul ediyorum.
  • en son 6341 tl ile hesabıma yatan ücrettir. hepi topu 450 tl civarı zam gelmiş.
    bu fiyatlara sanırım artık yazmayacağım. entrylerimin çoğunu silmiş bulunmaktayım.
hesabın var mı? giriş yap