• yaptığınız geyiği sikeyim bir türlü bitmedi, her sene aynı terane.
  • (bkz: maaş şakasının artık komik olmaması)

güldük eğlendik, artık yeter dedirten şakaların konusu maaştır. birşeyin de bokunu çıkarmasanız olmuyor.
  • ben zamma değil asgari ucrete bile tavim su anda. sözlük 2 aydir maaş yatirmiyor bana
  • maaş özelimiz bunu nasıl açıkca konuşabiliyorsunuz inanılmaz gerçekten.

sözlük yazarlarının emeklerinin karşılığında aldığı ücrettir. reklam gelirlerine kıyasla devede kulak kalır. patron sömürüsü
  • asgari ücret zammına göre mi yoksa memur zammına göre mi artış olacağını merakla beklenen maaşlardır. yıl sonu karının %5’inin yazarlara dağıtılacağı söyleniyordu, umarım olur.
  • yüzde on beş zam alıcam ve gerçekten de çok mutluyum. 100 adet rose sava alabiliyordum. diğer ay ile birlikte bu sayıyı 110'a ve ek olarak çerezlere yayacağım hayırlısıyla.

bu ekonomik krizde böyle bir bonkörlük gösterdikleri ve kapitalizmin kör uşakları olmadıkları için sevgi değer ekşisözlük yönetimine teşekkürü bir borç bilirim.
  • ben keyfe keder yazdığımdan umursamadığım zammı olacak maaştır.

diğer hesabımı da salak bir arkadaşım yüzünden yanlışlıkla aynı bilgisayar üzerinden açınca eş ip saptamış sayın ssg ve kanzuk beyefendiler ve deactive ettiler daha sonra açtığım hesabı. zaten onu fakire fukaraya, burada ıban gönderen öğrenci kardeşlerime dağıtıyordum, bir tek ona üzüldüm, şimdi aç kalacaklar.

sayın devletlumuz da vergiye zam yapmazsa zammı da ziklemiyorum açıkçası. tek isteğim zamanında yatsın şu koduğum maaşları artık. zam yapmayın ama 2 hatta bazen 3 ay da içerde kalmasın, zaman ve emek harcıyoruz şurada. planlarımızı buradaki ekstra gelen paraya göre yapıyoruz, yatmayınca kendi cebimizden ödüyoruz.
    arabayı değiştirecem, elektrikli araç alacaz taksitlerini zamanında ödeyelim bari.
  • çaylaklara stajyer maaşı veriyorlarmış:)
  • yeni yazarlara zam olmayacak diyorlar ama görüşmelerden umarım sevindirici bir haber çıkar.
  • daha çaylak olduğum için sadece aylık akbil parası aldığım maaş. sanırım zamda olmayacak.
hesabın var mı? giriş yap