şükela:  tümü | bugün
  • 2021 yılına yerini devretmesidir. (bkz: yazarların 2021 yılından beklentileri)
  • (bkz: 40 yapar)
  • 2019'u sağ salim atlatan şahısların içinde olacakları durumlardır.
  • ps5 (bkz: playstation 5)
  • dünyanın sonunun gelmesi.

uzay göktaşısı fian çarpacak sanki.

yerkürenin yeni dominant gücü de tosbağalar olacak...
  • kuşkusuz fütürizm değildir.
  • (bkz: nothing)
  • daha çok var allah'ım ama sen konuyu biliyorsun. amin
  • 2019’a girerken bir arkadaşım bana bir defter hediye etti. kocaman, renkli harika bir defter. neyse ben de bu defteri yıllık karar defteri yaptım.

oturdum 2019 mottomla başladım, neleri hayatıma çekmek istiyorum, neleri bırakmak istiyorum? hangi kararlarda ölçülebilir hedefler koyabilirim? hepsini yazıp planlıyorum.

“neleri hayatıma çekmek istiyorum” konusunu maddeler halinde yazdım. bir diğer başlığa geçtim ve yazarken aklıma bir maddeyi unuttuğum geldi.

tükenmez ile yazdığım için ve sayfayı yırtmayı asla istemediğim için, en sona boşluk bile olmayan kısma aklıma gelen maddeyi sıkıştırdım.

geldik 2019 kasım’a, o deftere yazdığım şeylerin neredeyse tamamı oldu.(senenin ilk ayları berbat geçti o ayrı) hatta hayal bile edemeyeceğim bazı şeyler de oldu; ama o kenara köşeye sıkıştırdığım diğerlerinden minik şekilde yazdığım konu olmadı.

çekim yasası falan bilmem; şuna yürekten inanıyorum neyi çok fazla kafanızda canlandırırsanız, hayal eder, uğraşır, odaklanırsanız onu elde ediyorsunuz. bazen “ulan bunu mu hayal ettim o kadar” da diyebilirsiniz. hayatın bir garanti belgesi yok. ama arzu etmek çok önemli.

arzu etmekten kastım histerik şekilde istemek, istemek ve olmadıkça delirmek değil. geçtiğimiz günlerde yoga dersinde geçti “sankalpa” yani niyet etmek.

“ben kalbimi, niyetimi sundum. gerisini teslim ediyorum. ilk sıkışıklıkta vazgeçmeyeceğim.” diyebilmek ve rahat olabilmek çok önemli.

velhasıl 2020’den beklentilerimi yazarken(yazının gücüne çok inanırım) yüreğimde bir istek varsa onu kenara köşeye sıkıştırmadan yazacağım. siz de öyle yapın.
  • (bkz: türkçe q klavye)

edit: başlığı açan arkadaşın ''saglik ve paradir tabikide'' entry'si üzerine işbu entry girilmiştir.