şükela:  tümü | bugün
424 entry daha
  • mv hdp.
    başkan: selo
    son anketlerde akşener ile ince başabaş görünürse inceye basarım. (rte'nin oyu anketlerede 42-45 arası görünüyor. akşener 2. tura kalırsa, rte'nin ekisiğini kürtler tamamlar diye tırsıyorum.)
  • milletvekili : hdp
    başkan : demirtaş

ikinci tura ince ile gidilirse tabiki tercihim ince'den yana olacak.

olur da akşener ile gidilirse kusura bakmasınlar. yandaşlarının kürtlerle ilgili söylemlerini unutmadım. unutulacak gibi değil zira..
  • milletvekili: chp ya da iyi parti ( karar veremedim daha)
    cumhurbaşkanı: muharrem ince
  • cumhurbaşkanlığında reis, mecliste ak parti!
  • benim parlamento seçimindeki tercihim ile cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tercihim taban tabana zıt. çünkü açıkça söylüyorum, ben stratejik oy kullanacağım.

cumhurbaşkanlığı seçimi için ince'yi düşünüyordum fakat bu fikrim değişti, akşener'e vereceğim. çünkü saha araştırmaları, ikinci turda akşener'in rte'yi yenme ihtimalinin daha yüksek olduğuna beni ikna etti. açıkçası milliyetçi falan değilim, sağcı bile değilim, chp seçmeniyim ama kimin cb olacağı çok da umrumda değil. yeter ki ülke yönetimi değişsin. değiştirebilecek en iyi ihtimali kovalıyorum stratejik olarak.

parlamento seçimlerinde ise yine kendime epey uzak bir tercih yapmayı düşünüyorum, sanırım hdp'ye vereceğim. çünkü hdp'nin parlamentoya giremediği bir meclis aritmetiğinde, çoğunluk akp-mhp ittifakında olacaktır. zira hdp'nin doğu ve güneydoğuda alamadığı yaklaşık seksen koltuk bedavadan akp'ye geçecek. bunu engellemek lazım.

onun için diyorum ki;
    cb için akşener
    parlamento için hdp

ve ben chp seçmeniyim. bu tercihlerin ikisi de bana çok uzak. ama akıl ve strateji beni buna itiyor. maalesef...
  • baskan : temel karamollaoglu
    meclis : chp

2.tura
    ince ve reis kalirsa oyum reise
    aksener ve reis kalirsa oyum aksenere
  • m.v : hdp
    baskanlık 1. tur :selo baskan
    baskanlık 2. tur: muharrem ince

not:simdi onlar düsünsün